Kelt

Může být dcera neplodná po matce?

Má tato otázka smysl? Pokud je matka neplodná, nemůže mít děti. Ale nějakou operací nebo jak se stane plodnou a pak může mít děti.Pak by ale nebyla neplodná. Zajímavé, že?

Odpovědi
briketka10

Nemoc může být dědičná. Po
kom se dědí na tom nezáleží.
Někdy se jí dá léčit operativně.
Jindy ne.
Já ji zdědila po mé tetě. Ta zase
po stařence z Milotic, kde bydlel
blízko náš taťka. Moje mamka měla
nás dvojčata :)

Drap

Je to spíš nesmyslné. I když vezmeme v úvahu tebou uvedený příklad, tak by dcera zdědila, jinou chorobu, kterou lze odstranit operativně a nikoli neplodnost.

Šidlo

to, čo opisujete, je znížená plodnosť – na to má predpoklady cca 10–15% žien a zatiaľ sa nevymiera, že?

pri dnešnej transplantácií materníc to ide ešte ďalej......

totálna neplodnosť je, ak je žena v skutočnosti muž – má XY,

alebo vôbec neprešla pubertou, mala menopauzu v 20......to sa častokrát už nedá vyriešiť

Nuk nuk

JIstě, že může. Za neplodnou se považuje každá žena, která má problémy s otěhotněním. V zásadě to ale neznamená, že se takové ženě nemůže nakonec zadařít. Navíc v dnešní době, kdy existují takové vymoženosti, jako léčba neplodnosti a umělé oplodnění, mohou mít děti i ženy, které by jinak byly považované za neplodné. Pokud tedy má matka genetické dispozice k neplodnosti, je dost možné, že je zdědí i její dcera.

JájsemRaibek

Pokud je jí podobná, může být i neplodná, jelikož si o ni nikdo neopře ani koště, natož s ní mít dítě :D

autacek

Ano, nemoci mohou být dědičné, ale pokud se nakonec podařilo matce, například pomocí doktorů a dnešní vědy, dítě počít, je velká šance, že se to zadaří i potomkům.