Avatar uživatele
Registrovaný

Musím mít povolení ke stavbě plotu z pletiva ? A jaké

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Opět častý omyl - ke stavbě plotu není třeba ani stavební povolení, ani ohlášení.
Zato se opomíjejí vlastnické a sousedské vztahy (výpis z katastru nemovitostí), což vyžaduje územní souhlas dle §96 Stavebního zákona.
viz starší odpovědi a citace zákonů:

http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…
http://business.center.cz/…
Stavební zákon paragraf § 103 uvádí ploty jako stavbu nevyžadující stavební povolení ani ohlášení:
§103 Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení
(1) d) 6. Ploty
http://www.sbirkazakonu.info/…
http://obcan.ecn.cz/…

DOPORUČENÝ POSTUP PŘI VÝSTAVBĚ PLOTU:
▪ ověřit si hranice svého pozemku na katastrálním úřadě
▪ zajít za sousedem seznámit ho se svým záměrem
▪ zjistit podmínky pro výstavbu plotu do ulice – předpisy, zvyklosti apod.
▪ zajít na stavební úřad s dobře ujasněným záměrem: přesné vymezení místa, skica…
▪ pracovník úřadu poradí, co všechno je třeba předložit k vydání územního souhlasu podle ust. § 96 odst. 1 stavebního zákona (zákon 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu) obvykle technický popis či nákres, souhlas souseda, prostupy přípojek, vyjádření správců dotčených inženýrských sítí a Policie ČR a v některých případech i souhlas památkářů
▪ se sousedem si ujasněte, jak bude vypadat plot směrem na jeho pozemek, zavedená praxe je, že líc plotu (ta hezčí strana) se orientuje k sousedovi
▪ podat žádost o územní souhlas s vyžadovanou dokumentací, kterou nemusí vypracovat k tomu oprávněná osoba.
▪ stavební úřad by měl do 30 dnů vydat sdělení o územním souhlasu
▪ po jeho doručení vám vzniká právo začít s realizací plotu, práce je nutné zahájit do 12 měsíců od vydání územ-ního souhlasu, pak ztrácí platnost
▪ nejpozději v tuto chvíli se se sousedem dohodnout o údržbě plotu, především o přístupu na jeho pozemek za tímto účelem, nejlépe písemně

http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/ zahrada/208153-paragrafy-mezi- ploty.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano, měl by jsi ho mít. Jde o ohlášení, které uděláš na stavebním úřadu, potřebuješ to k tomu mít namalované (projekt). Pokud bude plot obsahovat i vrata a sousedí s komunikací, budeš muset mít i vyjádření policie kvůli tomu, zda je vjezd na komunikaci bezpečný, zda plot nevadí řidičům ve výhledu (např.rohové parcely) apod. Víc by Ti řekli na st.úřadu.
Pokud bych stavěla plot někde, kde to není u hlavní silnice a mají je v okolí všichni, asi bych to moc neřešila a udělala ho. Tam nikomu vadit nemůže.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.