jelcoun

Jak na plot

Dobrý den, budu dělat dřevěný plot, zaklady mam vykopany do hloubky cca 90cm. Mám v planu udělat betonovej zaklad z betonovýho zakladu rovnou do toho nasadit ztr. bednění první řadu, po zatvrdnutí bych dal 2 řadu popřípadě 3 podle terenu ( jde to z kopce ) aby byl jednou řadou nad zeminou.

Největší problem: Je to vedle potučka,je tam rovny sráz vyskladaný kamením od nej je asi 1 metr vykopanej zaklad. Vyška srázu je cca1–1,5 m. Nedostanu se zakladem až pod potok nedovolí mi to teren. tak se ptam jak to nejlepe vyřešit? Aby mi s tím nepohl mraz? Jestli udělat i hydroizolaci a jakou? Děkuji za informace.

Odpovědi
honza19hk

90cm už je nezámrzná hloubka.Pokud chceš mít jistotu vykopej hlubší patky(čím hlubčí tím lépe.) po cca 3m od sebe.do nich silné roxory,navrch ztr.bed. a pak normáně celé vylít betonem(ale aspoň 1:2 neb1:3.) Nezapomeň to pořádně vyarmovat. viz nákres na uložto(stáhni si ho)
http://www.uloz­.to/xaorzoA/bez-22-jpg je to obrázek.

jinak hydroizolace by ti nepomohla ta je na odpuzování vody a ne proti roztažnosti materiálů.ten plot ti bude stejně pracovat.
Doplňuji:
a bendenění vylejvej najednou a ne až po zatvrdnutí první řady.pouze ten betonový základ bys měl nechat tak 4 dny zrát a pak můžeš bednění.A ve vedrech to krop vodou ať ti to nepopraská.

venkovan

Možná jsem to špatně pochopil, ale plot dělat až na hranici potoka není moudré, naopak dost problematické. A to kvůli přívalovým povodním. Nicméně pokud stavba je řádně ohlášena na stavebním úřadu, tak je to už problém úřadu.

koreg

Co se týče betonového plotu, tak jsme dostali jsme dobré recenze na firmu http://www.ploty.la Nemáte třeba taky někdo tady z Vás zkušenost s touto firmou?

pavla233

Pokud hledáš levné ploty tak se podívej tady http://www.ces­keploty.cz/

jelcoun

Tak nemám dávat tu první řadu bednění do základu aby to bylo propojený? Vím že se to běžne dáva až po zatvrdnutí zakladu na to a spojí se to roxorama po zalití bednění, ale aby to stačilo.

Jo a ještě jedna věc mužu tam dát místo roxoru železné trubky mam jich docela dost? I když nějaky stejně koupím, ale určitě základ prosázím i trubkama.

Ještě mi někdo řekl že když tam budu mít plot s takovým základem že bych měl vyřešit odtok vody ze dvora ven?!

K poslední odpovědí, dal bych to dál od potoka ale bohužel nechci tolik ubrat, protože máme opravdu malý dvůr.

jelcoun

Tak nemám dávat tu první řadu bednění do základu aby to bylo propojený? Vím že se to běžne dáva až po zatvrdnutí zakladu na to a spojí se to roxorama po zalití bednění, ale aby to stačilo.

Jo a ještě jedna věc mužu tam dát místo roxoru železné trubky mam jich docela dost? I když nějaky stejně koupím, ale určitě základ prosázím i trubkama.

Ještě mi někdo řekl že když tam budu mít plot s takovým základem že bych měl vyřešit odtok vody ze dvora ven?!

K poslední odpovědí, dal bych to dál od potoka ale bohužel nechci tolik ubrat, protože máme opravdu malý dvůr.