allayne

Musím kroupy namočit přes noc?

Chci dělat kroupovou polévku, je lepší mít kroupy namočené přes noc nebo je vůbec není potřeba namáčet?

Nejlepší odpověď
rynek878

u nás doma se namáčí přes noc,pokud je ovšem na to čas,pokud je něco narychlo,tak samozřejmně ne.

Další odpovědi
dudu

Pokud si vzpomenu na dobu, kdy babička chystávala kroupy k domácí zabíjačce, tak je vždy předem namáčela a kladla velký důraz několikrát je důkladně proprat. Určitě tím nic nepokazíte. Maželka ovšem např. při přípravě šouletu kroupy nenamáčí a i tak nám papů chutná.

vagra

Namáčet se nemusí,ovšem namočené se vaří kratší dobu.
Doplňuji:
Pro iceT- kroupy vařím zvlášť-scedím,propláchnu-nechám okapat a až pak vložím do polévky.

anonym

Nejchutnéjší příprava krup je jejich opražení za sucha.Pražte suché kroupy za stálého míchání bez jakéhokoliv tuku a (to na středním plameni plynového sporáku), do zlatava a potom je zalejte vařící
vodou a přidejte trochu sádla.Já ještě přidávám drcený voňavý kmín-nesolte.Tato metoda vaření pokud možno krup velkých/protože mají nejvíce minerálů/ je nejchutnější a takto upravené kroupy se velmi rychle uvaří.Přeji dobrou chuť.---ZAJ-PO

Zdroj: kulinářství

Bumbes

Já kroupy pořádně vyperu a poté namáčím přes noc do vývaru z masoxu, nebo zeleninového bojonu. Zbytek namáčecího roztoku druhý den dávám psům a asi jim to chutná podle reakcí.

ReHu

Můžeš i přes den, záleží na tom, na jak dlouho.
Pokud nejsou namočené, je potřeba je déle vařit.

iceT

take mslim,ze neni treba kroupy namacet,ovsem jejich vareni pak trva dele,ale me osobne se bez namaceni polevka zakalila,coz sice ve vysledku nevadi,ale uz to neni to prave orechove.