Weroniq

musí se moli nějak hubit nebo časem zajdou sami?

už delší dobu nám doma poletují moli a nemůžeme přijít na to, z čeho létají – nejspíš budou potravinoví, protože kolem šatníků se nehromadí.. je potřeba s tím něco dělat? v pár skříňkách máme ty lepící lapačky, někteří se už chytli.. uhynou po čase sami nebo se budou pořád množit?

Nejlepší odpověď
pusinka50

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zabespecit-spajsku-proti-potravinovim-molum

Další odpovědi
anonym

Boj s moly je běh na dlouhou trať. Chce to hlavně si pravidelně kontrolovat potraviny, papírové obaly a krabice a důsledně moly ničit. Jejich počet se může periodicky zvyšovat, či naopak. Zbavit je jich ale úplně, to je dost nereálná představa.

quentos

jasně že se budou množit, všichni živočichové se množí.

Drap

Uhynou sami, ale mezitím stačí naklást desítky svých potomků. Pokud je nebudeš postupně hubit zamoříš si s nimi všechno

Damiana

Moli jsou eroticky zničitelní (ostatně jako každý tvor). Ty pásky co máte, jsou dobrá věc. Jsou napuštěné samiččími feromony a chlapíci se na ně chytnou. Doslova. Samičky je ignorují. Jenomže… Je to sice morbidní a zavání to holocaustem, ale samice jaksi bez svých protěšjků nemají možnost přivést na svět další „várku“ škodičů, a zemřou také. Tak se jich spolehlivě zbavíš. Asi do měsíce.

hanny 2

Boj s moly jsem už dávno vzdala!Když nějakej letí,tak ho prostě „proplesknu“.Chemií si byt zamořovat nehodlám,tak jen kontroluju potraviny,ale občas mi něco unikne..........

kamila44444

Já bych radši začala likvidovat. Dost se množí. Kup si takový lepící plátek, nalep to tam, kde létají nejvíce (ve špajzu..) a pak uvidíš. Nám se tam za 2 dny nachytalo nejmíň 5 molů.