Bronzový

Jak zabespečit špajsku proti potravinovím molům?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zkontrolovat a vyházet všechny staré potraviny jako je mouka, strouhanka, vločky, musli, kroupy, luštěniny, koření, pudinkové prášky apod. Nezapomenout zkontrolovat papírové obaly a krabice. Nalepit podle velikosti špajzky dovnitř odpovídající počet návnad na moly a pravidelně špajzku kontrolovat. V případě potřeby se dá použít i prostředek proti molům ve spreji. Na trhu je jich hned několik typů.

Další odpovědi:

Zlatý

Viděla jsem moly lítat i v marketu, takže je přineseme domů. Ve špíži se mně osvědčily "chaloupky", zavěsila jsem na regály a moli skončili. Prodávají se i potravinářské pásky, ale chaloupky jsou účinnější. Navic tyto prostředky jsou neškodné potravinám na rozdíl od běžných sprejů.

Zlatý

Stoprocentně zabezpečit nelze. Vyvěsit lapací pásky a důsledně kontrolovat vše nakoupené a čas od času i již uložené potraviny.Většinou si moly přineseme s nákupem.

Stříbrný

Já je naštěstí už nemám, mouku a strouhanku mám v pikslách, nic nepřechovávám v papírových pytlíkách a co potřebuju v papíru chvíli uchovat, zabalím alespoň do igelitového sáčku, aby je nelákal pach. Kdysi jsem ale musela vyklidit a vyházet všechny napadené potraviny, celou spížku jsem před víkendem vystříkala insekticidem na moli, zavřela dveře a na 2 dny jsem odjela pryč. Všechno se tak udusilo a už se k nám nevrátili.

Pokročilý

Jedině zaplynovat. Je to 100%, ale velmi nepraktické.

Stříbrný

Všechny nakažené suroviny (mouku, strouhanku) vyházet. Nově nakoupené dát do dobře uzavíratelných dóz, nebo sklenic. Nakoupit lapače na potravinové moly (učinější jsou ty dražší). Přesto všechno se stoprocentně neubráníme. V některých supermarketech jsou moly přemnožené (čekám kdy si toho konečně všimne ČPI) a s novým nákupem surovin, nebo i třeba sušenek si je přineseme domu znovu. A doporučuji pokud to jde hodně větrat. Nemají rádi průvan.

vem si pomeranč dej do něho koření hřebíčku a pověs si to do té špajski, odpudí je to.(-:

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.