pizlicka

Musi se léčit anémie syntetikou?

Pokud jsem to přehnala s aktivnim sportem,a místo mineralu doplnila sacharidy,samoz­rejme dlouhodobě,a mam z toho anemii,zachranim se sama stravou,neb musim do sebe cpát synteticke zelezo,a B12 ?

Odpovědi
Kepler

Může se, ale někdy nemusí. Anémii můžeme rozdělit do osmi skupin dle příčiny jejího vzniku. Každá skupina má své specifické příznaky, příčiny a léčbu. Někdy stačí upravit stravu o zdroje železa (včera jsem uvedl odkaz) a vitamínu.
http://nemoci­.vitalion.cz/a­nemie/

lota

Myslím, že syntetika není nikdy moc prospěšná. Co zkusit zelený ječmen? „Při chudokrevnosti je však velkým pomocníkem mladý zelený ječmen, který obsahuje organicky vázané železo, jež se lépe vstřebává a nemá vedlejší účinky na trávení.Zelený ječmen obsahuje dokonce 22× více železa než špenát! Navíc v něm najdeme ve vysoké koncentraci i další živiny důležité pro krvetvorbu, především kyselinu listovou a vitamín C potřebný pro vstřebání želena. Je tak komplexním pomocníkem při řešení chudokrevnosti.“

Zdroj: https://www.blen­dea.cz/chudokrev­nost-anemie/

annas

Nemusí, jsou jiné prostředky a možnosti.