Avatar uživatele
barnajka

Můj mp4 přehrávač nepodporuje přehrávání mp4 souborů. Je chyba ve mě nebo v něm? :)

Mám mp4 přehrávač FunBeat EM900 pocket cinema. Je super, jsem maximálně spokojená po všech stránkách..Ale když si do něj stáhnu video ve formátu mp4, hlásí mi to: nepodporovaný typ souboru (nebo něco v tom smyslu). Všechna videa si tedy musím konvertovat do avi, což je jednak zbytečná práce navíc, a jednak avi zabírá více místa (mp4 mi úplně stačí). Kde mi stačí ještě nižší kvalita, používám formát flv -ale i s tím mám jeden problém: můj FunBeat přehraje jen flv v tom nejnižším rozlišení (400×226) – což je na kvalitě obrazu už výrazně znát. U flv s vyšším rozlišením mi hlásí to stejné jako u mp4.
Studovala jsem český web výrobce, odpověď jsem nenašla. Nejvíc mě ale pobavila věta: „Přístroj dokáže přehrávat filmy bez zdlouhavé konverze“ 🙂

Má někdo tento přehrávač? Nebo umí mi některá z chytrých hlaviček poradit? Díky předem za jakékoliv rady :)
Doplňuji:
Marunka2: No, já zase až tak náročná nejsem 😉 Hledala jsem přehrávač s co největším displejem, velkou rozšiřitelnou pamětí, podporou mých oblíbených formátů mp4, mp3, flv a jpg. A pokud možno, za relativně málo peněz. FunBeat mi z toho ve své době vyšel jako vítěz. Hry tam ani nemám, nepotřebuji je :) Na strukturu ovládání jsem si taky musela chvilku zvykat, ale teď už problém nemám. Možná bych uvítala dotykový displej a ovládání přes stylus, byla jsem tak zvyklá u předchozího přehrávače, kde bylo ovládání díky dotykáči opravdu intuitivní a rychlou záležitostí. Jinak proti FunBeatu nemám námitek. Snad jen ty empéčtyřky kdyby mi dokázal přehrát… 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Marunka2 před 4791 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

mp4 je vyspělý kontejner do kterého můžete ukládat video a audio v rozličných formátech, kvalitách a rozlišeních.

Z toho logicky vyplyva ze kdyz vam nekdo rekne „umime prehrat mp4“ je to totez jako by o sobe tvrdil „rozumim pocitacum“ … muze to byt ve vyjimecnych pripadech pravda (VLC), ale spise je pravdepodobne ze rozumi jen do urcite miry a zdaleka ne vsemu 🙂

FunBeat neni zrovna reprezentant kvality, to jsou spise znacky Cowon nebo iRiver …

v pripade vaseho prehravace je mozne ze sice rozumi video formatu xvid uvnitr mp4 kontejneru ale nerozumi uz stejne obvyklemu formatu h264 uvnitr mp4 kontejneru 🙂, ze sice prehraje divx video ale uz ne ve vysokem rozliseni, a rozhodne ne s technikami qpel a gmc … atd…

tohle je treba si overit. Samozzrejme nemusite jako uzivatel znat technicke detaily, ale je treba vedet ze perfektni podpora mp4 neni samozrejma vec i kdyz to vyrobce uvadi. A ze format mp4 je pouze poklicka pod kterou se mohou skryvat velmi ruzne chutě/video/au­dioformáty. Zkusit prehrat sve filmy a pokud to nejde pristroj OKAMZITE vratit.

///

pokud uz nemate moznost pristroj vratit a vymenit za vyspelejsi, pak se pokuste redukovat rozliseni videa, zkuste jine video formaty uvnitr mp4 kontejneru (predevsim tedy xvid v kombinaci s mp3 audiem), pak by si s tim ten strep nakonec i mohl poradit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Marunka2

FunBeat mám, ale nevím, jaký typ – musela bych se jít podívat. Já s ním zas tak spokojená nejsem, přijde mi nelogický sled tlačítek, ale to je detail. Kromě hry skladník, kde když potřebuješ táhnout doleva, musíš mačkat pravé tlačítko 🙂. Videa se musí konvertovat a to mne nebaví, takže jsem se s filmíky rozloučila a používám to jen jako mp3. Já jej dostala loni na Vánoce, takže „darovanému koni na zuby nehleď“. FunBeat nepatří mezi kvalitnější mp4 přehrávače – i na základě jedné odborné diskuze v rádiu. Ať si píší v návodu co chtějí.
barnajka: no já hry taky nepotřebuji, ale když už tam byly, tak jsem se chtěla podívat, jaké 🙂. V podstatě nepoužívám nic jinýho než ty empétrojky 🙂. Moc jsem ti neporadila. Jenom to, že problém v tobě není 😉.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
markusanton

Dobrý večer, a zkusila jste nainstalovat cd obdržené s přehrávačem? Na 90% na něm bude konverzní program po jehož použití Vám video pojede a konverze určitě nebude zdlouhavá. Ať se daří…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek