barnajka

Můj mp4 přehrávač nepodporuje přehrávání mp4 souborů. Je chyba ve mě nebo v něm? :)

Mám mp4 přehrávač FunBeat EM900 pocket cinema. Je super, jsem maximálně spokojená po všech stránkách..Ale když si do něj stáhnu video ve formátu mp4, hlásí mi to: nepodporovaný typ souboru (nebo něco v tom smyslu). Všechna videa si tedy musím konvertovat do avi, což je jednak zbytečná práce navíc, a jednak avi zabírá více místa (mp4 mi úplně stačí). Kde mi stačí ještě nižší kvalita, používám formát flv -ale i s tím mám jeden problém: můj FunBeat přehraje jen flv v tom nejnižším rozlišení (400×226) – což je na kvalitě obrazu už výrazně znát. U flv s vyšším rozlišením mi hlásí to stejné jako u mp4.
Studovala jsem český web výrobce, odpověď jsem nenašla. Nejvíc mě ale pobavila věta: „Přístroj dokáže přehrávat filmy bez zdlouhavé konverze“ 🙂

Má někdo tento přehrávač? Nebo umí mi některá z chytrých hlaviček poradit? Díky předem za jakékoliv rady :)
Doplňuji:
Marunka2: No, já zase až tak náročná nejsem 😉 Hledala jsem přehrávač s co největším displejem, velkou rozšiřitelnou pamětí, podporou mých oblíbených formátů mp4, mp3, flv a jpg. A pokud možno, za relativně málo peněz. FunBeat mi z toho ve své době vyšel jako vítěz. Hry tam ani nemám, nepotřebuji je :) Na strukturu ovládání jsem si taky musela chvilku zvykat, ale teď už problém nemám. Možná bych uvítala dotykový displej a ovládání přes stylus, byla jsem tak zvyklá u předchozího přehrávače, kde bylo ovládání díky dotykáči opravdu intuitivní a rychlou záležitostí. Jinak proti FunBeatu nemám námitek. Snad jen ty empéčtyřky kdyby mi dokázal přehrát… 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

mp4 je vyspělý kontejner do kterého můžete ukládat video a audio v rozličných formátech, kvalitách a rozlišeních.

Z toho logicky vyplyva ze kdyz vam nekdo rekne „umime prehrat mp4“ je to totez jako by o sobe tvrdil „rozumim pocitacum“ … muze to byt ve vyjimecnych pripadech pravda (VLC), ale spise je pravdepodobne ze rozumi jen do urcite miry a zdaleka ne vsemu 🙂

FunBeat neni zrovna reprezentant kvality, to jsou spise znacky Cowon nebo iRiver …

v pripade vaseho prehravace je mozne ze sice rozumi video formatu xvid uvnitr mp4 kontejneru ale nerozumi uz stejne obvyklemu formatu h264 uvnitr mp4 kontejneru 🙂, ze sice prehraje divx video ale uz ne ve vysokem rozliseni, a rozhodne ne s technikami qpel a gmc … atd…

tohle je treba si overit. Samozzrejme nemusite jako uzivatel znat technicke detaily, ale je treba vedet ze perfektni podpora mp4 neni samozrejma vec i kdyz to vyrobce uvadi. A ze format mp4 je pouze poklicka pod kterou se mohou skryvat velmi ruzne chutě/video/au­dioformáty. Zkusit prehrat sve filmy a pokud to nejde pristroj OKAMZITE vratit.

///

pokud uz nemate moznost pristroj vratit a vymenit za vyspelejsi, pak se pokuste redukovat rozliseni videa, zkuste jine video formaty uvnitr mp4 kontejneru (predevsim tedy xvid v kombinaci s mp3 audiem), pak by si s tim ten strep nakonec i mohl poradit.

Další odpovědi
Marunka2

FunBeat mám, ale nevím, jaký typ – musela bych se jít podívat. Já s ním zas tak spokojená nejsem, přijde mi nelogický sled tlačítek, ale to je detail. Kromě hry skladník, kde když potřebuješ táhnout doleva, musíš mačkat pravé tlačítko 🙂. Videa se musí konvertovat a to mne nebaví, takže jsem se s filmíky rozloučila a používám to jen jako mp3. Já jej dostala loni na Vánoce, takže „darovanému koni na zuby nehleď“. FunBeat nepatří mezi kvalitnější mp4 přehrávače – i na základě jedné odborné diskuze v rádiu. Ať si píší v návodu co chtějí.
barnajka: no já hry taky nepotřebuji, ale když už tam byly, tak jsem se chtěla podívat, jaké 🙂. V podstatě nepoužívám nic jinýho než ty empétrojky 🙂. Moc jsem ti neporadila. Jenom to, že problém v tobě není 😉.

markusanton

Dobrý večer, a zkusila jste nainstalovat cd obdržené s přehrávačem? Na 90% na něm bude konverzní program po jehož použití Vám video pojede a konverze určitě nebude zdlouhavá. Ať se daří…