Avatar uživatele
tomvot99

Moucha vlétne ze zimy do tepla. Umře?

Ahoj,

větral jsem si a do bytu mi vlétla moucha. Teď, když je zima. Nějakou dobu různě létala po pokoji, pak jsem o ní dlouho nic nevěděl a pak jsem jí zahlédl v rohu pokoje na zemi, jak se mrská a chodí po zemi do kolečka…
Jako by měla každou chvilku umřít a nemohla létat. Tak jsem vzal skleničku a papírek a vynesl jsem jí ven…

Co se jí uvnitř stalo?
Žádné jedy proti mouchám tu nemám :D , tak co se jí stalo?
Mohlo to souviset se zimou a teplem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Těžko říct – nevíme o jaké rozdíly teplot šlo ani o jakou šlo mouchu.
Ale jako pravděpodobnou vidím možnost, že mouše se v teple zrychlil metabolismus (s poklesem teploty zpomaluje) a současně byla ´vyčerpaná´ nedostatečným přísunem potravy v chladu – takže, zřejmě, pošla či v brzku pojde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Beer4Real

Každopádně respekt že si ji vynesl ven a nezabil i když byla skoro mrtvá :)
Já to tak dělám s každou havětí co doma najdu, třeba jednou na oplátku mucha zachrání mě :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Těžko tipovat, již samotné probuzení ze zimního spánku je pro většinu hmyzu totiž poměrně komplikovaná záležitost..pot­řebuje většinou nějaký čas na adaptaci, potravinové zdroje, včetně určitého nárůstu teplot, atd.
Řekl bych tedy, že se mohlo jednat o kombinaci narušení těchto podmínek, ale klidně mohla být během nízkých zimních teplot také napadena zárodky plísní nebo hub a ty se v teple rozmnožily..více by proto řeklo jen laboratorní vyšetření odborníky.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ale v pohodě. Současné venkovní teploty začínají probouzet přírodu.
Ona se probudí venku nebo uvnitř.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek