Margaréta

Mokrý telefón-servis, alebo…?

Takže, pred týždňom sa mi stalo, že som si obliala môj nový telefón (zákon schválnosti, že zrovna nový, inak mám okrem toho ďalšie 2 telefóny, ktoré by mi vôbec neboli ľúto, keby sa s nimi niečo stalo). Aby to bola tá pravá smola,tak som na ňom zrovna nemala zadný kryt a oblial mi zrovna baterku a všetko tam vzadu. Okamžite som vytiahla baterku, utrela ho a snažila sa telefón zapnúť (viem, som blondína, ale proste som spanikárila), bohužiaľ neviem či sa zapol, tuším hej, ale ruku do ohňa za to nedám.
Teraz mu občas svieti kontrolka batérie (je to mimo displeju, len to svieti na červeno, akoby bol ten telefón vybitý. Mimochodom, snažila som sa ten telefón nabiť, aj začal svietiť na zeleno-ako známka nabitia- ale teraz to svieti zase na červeno). Občas aj zavibruje, keď sa ho snažím zapnúť, občas vydá aj nejaký zvuk, keď stlačím tlačítko na ovládanie hlasitosti.

Oplatí sa mi dať ho do servisu? Čo by s ním mohlo byť?

Nejlepší odpověď
briketka10

tady je první pomoc :)
http://nastva­ny.blog.mobil­mania.cz/2010/08/­prvni-pomoc-co-s-utopenym-mobilem/

Další odpovědi
honza19hk

co s tím sice neporadím,jen pozor při nabíjení.
Pokud se tam dostala voda můžete také snadno vyhořet.

venkovan

Do servisu ho dej- třeba oprava bude nižší než nový telefon.
příště – vylít vodu, dle možnosti co nejvíc rozebrat (jsou tam malinké šroubky, tak asi nebudeš mít doma) – zpravidla jde sejmout přední kryt – nechat vyschnout. A zapínat třeba až za několik dní.
Mne telefon spadl do rybníka. Jak jsem ho vytáhl, hHned jsem vyndal baterii, odnesl do auta a rozebraný dal za okno (bylo léto). Doma ještě profoukl fénem – jen studeným vzduchem a zapínal jsem ho až druhý či třetí den. A v provozu jsem h měl asi ještě rok a půl, než jsem zničil displey.

vlk samotař

http://www.stre­am.cz/jaknato/605878-jak-zachranit-utopeny-telefon

radce

Příště vyndat baterii a nedávat zpět, nezkoušet zapínat. můžeme zkusit rozebrat, ale je nutné nechat pořádně vyschnout, funguje mobila na den strčit do pytlíku s rýží, která na sebe váže vlhkost.
Teď zkusit servis, ale u vytopených mobilů bývají problémy, aby nebyla oprava dražší než nový přístroj…

LuK4S3k CZ

Kdybys ho nezkoušela zapnout tak by to sním skončilo trochu líp.