Pokročilý

Mohu teoreticky pojmenovat obě své děti stejně?

Například budu mít dvě dcery s rozdílem věku rok. Mohu je obě pojmenovat stejně? Třeba Lucka a Lucka? Existuje nějaký zákon, který to zakazuje?
Doplňuji:
To já jen ze zajímavosti :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak bohužel zákon to zakazuje. Nelze dát druhému dítěti stejné jméno jako tomu prvnímu.

Další odpovědi:

Zlatý

Je to tady - Nelze zapsat jméno, které již má žijící sourozenec, mají-li sourozenci společné rodiče.
http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

To snad nikdo nedělá , je to zvláštní nápad, ale myslím, že to zákon nezakazuje
Doplňuji:
máš zvláštní sny -nejdřív malou kravičku nyní tohle -to jsou dětské sny - nevím kolik ti je let ....je to úsměvné!!!!!!!

Jediný Miroslavst má pravdu a odůvodnění je prosté.
Ve škole i kdekoliv v životě by mohlo docházet k duplicitě, (nejednoznačná identita).
Soudného rodiče by to ani nenapadlo, čistě hypoteticky si uvědomují, že by dětem s týmiž jmény i příjmeními, způsobili zbytečné komplikace v životě a vůbec, logicky je to čirý nesmysl.
Doplňuji:
hanny2, díky. Ve tvém odkazu je i uvedeno proč jsme dříve nemohli mít v OP 2 křestní jména, ač v křestním listu jsme mívali i druhé jméno po kmotrovi (kmotře).

Bronzový

Nevím, jestli existuje nějaký zákon, který by to zakazoval, ale abych pravdu řekla, neumím si to představit. Budete volat na jednu, ale přijdou obě. Nebo jedné budete říkat Lucko a druhé Lucino?
Nějak jsem nepochopila k čemu by to bylo dobré.

Zlatý

Zákon to nezakazuje,ale je to pěkná ptákovina.A,ještě bych se bál,že mi holky,až rozum poberou,natlučou. :-))
Doplňuji:
Tak jsem se mýlil,ale zároveň mne Miroslavst, uklidnil. Vejprask, nebude. Díky. :-))

Zlatý

Myslím že nto zákon nezakazuje. Před časem zemřel jeden známý a ten měl několik dětí, dva z nich byli Františci...každý ale s jinou ženou

Bronzový

Tak můžeš mít jednoho Vladimíra a druhýho třeba Vladislava, pak oběma můžeš říkat Vláďo, nebo by mělo být možné (alespoň je to logické) kdyby jeden ze synů přijal příjmení po matce, pak by mohli mít stejné jméno také.

Zlatý

Pouze v případě, pokud ta první Lucka zemře. Žijící sourozenci (děti jedněch rodičů) nemohou mít stejné jméno.

Zlatý

Budou-li mít každá jiného otce, mohou užívat stejné jméno.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.