zjentek

Mohu si zdravotně nějak uškodit, pokud budu při stolování dlouhodobě jíst nejprve druhé a teprve potom polévku?

Odpovědi
Drap

Ne

da ny

Ne,
ale:
• Je prokázané, že milovníci polévek přijímají celkově méně tuků a mají nižší hladinu cholesterolu, větší příjem vitaminů a obecně lepší stravovací návyky.
• Polévka PŘED hlavním jídlem sníží celkový energetický příjem při obědě zhruba o 20%!
• Teplá polévka je pohlazením pro tělo i duši: „Teplé jídlo sice není nutností, ale dovede organismus příjemně relaxovat,“tvrdí přední český gastroenterolog Pavel Kohout.
https://www.me­tlife.cz/o-nas/blog1/zdrava-strava/polevkova-historie-i-soucasnost/

Můžeš také jíst, jen polévku. Sytou, vydatnou, hutnou. 😉