Mohu nakupovat věci bez DPH?

Jsem čerstvě registrovaná OSVČ, chci se zeptat, mohu nakupovat věci bez DPH, když budu uplatňovat paušální výdaje? a kde mám udat, že chci být neplátce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Paušální výdaje nemají s DPH nic společného.
Záleží jestli jste neplátce DPH nebo s k DPH přihlásíte. V obou případech budete nakupovat za cenu i s DPH, ale v případě že budete neplátce s ní nebudete pracovat. Bude pro Vás prostě jedna cena i když ve skutečnosti v ceně bude výše DPH zahrnuta.
Taktéž jako neplátce nemůžete DPH vykazovat dál v prodeji a další zákazník, který si od Vás něco koupí i když bude plátce DPH si DPH také nesmí odečítat.

K DPH se buď přihlásíte nebo nepřihlásíte na finančním úřadě, při nahlášení živnosti a registraci k dani.
Také ja daná max. hranice obratu, kterou když překročíte stává se z Vás plátce DPH a jste povinen se k DPH přihlásit. Nejsem si jistý ale myslím že to je 1 000 000 Kč /rok.

Další odpovědi
Jambalaya

Všechny věci budete nakupovat s DPH od plátců a bez DPH od neplátců.

Neplátcovství se nikde neudává, neplátce jste automaticky, naopak, chcete-li být plátcem, musíte se registrovat.

Výhody a nevýhody plátcovství jsou v tom, že v případě plátce jste dražší, pracujete-li pro koncového zákazníka, který plátcem není, tedy nepodnikatele.

Cena vámi nakupovaných věcí není vůbec podstatná, pokud uplatňujete paušální výdaje.

Samozřejmě můžete být plátcem DPH i když používáte paušální výdaje.

DusanOrlik

zkuste mrknout na odkaz (uveden níže)tam se věci nakupují bez DPH

Zdroj: www.dusanorlik-e-shop.webnode.cz

Miroslavst

Řeknu vám to jednoduše-lidsky.
Přihlásíte se jako plátce DPH na finančáku.
Nakoupíte zboží za účelem jeho dalšího prodeje. Pokud to zboží zatím neprodáte, požádáte finančák o vrácení daně DPH, kterou jste při nákupu zaplatila. Jakmile zboží prodáte, získáte od zákazníka DPH, toto odvedete zpět finančnímu úřadu.
Pokud nechcete být plátce (chcete být neplátce) nemůžete žádat o vrácení DPH.

steinerová12

Příspěvek smazán administrátorem.

steinerová12

Příspěvek smazán administrátorem.

Renikled

Příspěvek smazán administrátorem.

veselator1

Příspěvek smazán administrátorem.