Avatar uživatele
Pokročilý

Mohou mi jako studentovi na brigádě strhávat SP a ZP, když jsem předložila potvrzení o studiu, nebo mi to vrátí s daní?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle nového zákona pokud máš dohodu o provedení práce a vyděláváš více než 10 000 tak se pojištění platí.

Pokud máš dohodu o pracovní činnosti tak se pojištění taky platí, takže je to OK.

Nesrovnalosti konzultuj se správou souciálního zabezpečení nebo se svojí zdravotní pojišťovnou ta si může na zaměstnavatele došlápnou. I když ti asi zaměstnavatel za to zruší pracovní poměr.

Ukončit "Dohody" je bohužel moc snadné. A když máš stály tak si stačí něco "vymyslet" a dát ti výpověď podle §55 a tobě nezbyde nic jiného než soud a důkazní břemeno je bohužel na tobě.


Avatar uživatele
Pokročilý

Kole, nevím, proč by stráhávání sociálního a zdravotního mělo být ok, jak ty tvrdíš.

Sama jsem studentka- brigádnice. Sociální a zdravotní za nás studenty platí stát, takže by ti to strhávat neměli.
Ale i mě se to bohužel stalo a ne jednou (a to pracuji pořád u té samé společnosti).
Upozorni na to vedoucího nebo (pokud máte účetní oddělení přímo tam, kde pracuje) hlavní účetní.
U mě se nakonec v obou případech ukázalo, že se (jednou při změně účetních a jednou při stěhování) moje potvrzení ztratila.
Peníze jsem dostala následující rok při přepočítávání daní.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.