Blecha

Jak je to s daněmi z brigády u studentů?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Z brigád se platí tuším 15% srážková daň

Termín brigáda v zákonech není je tam dohoda o provedení práce

a

a dohoda o pracovní činnosti z toho se už platí i zdravotní a sociální pojištění

Další odpovědi
Syd

Pouze doplním, že jediná výhoda brigády pro studenta oproti komukoli jinýmu je ta, že si kromě slevy na poplatníka může odečíst ještě slevu na studenta tušim nějakých 350 Kč/měsíc. Srážkovou daní se daní příjem do 5000 měsíčně a to ještě za podmínky, že nepodepíšete prohlášení, jinak se odvádí záloha a uvádíte to v daňovým přiznání. http://www.jak­podnikat.cz/bri­gady.php

venkovan

Pokud student uzavře pracovní smlouvu, u jednoho zaměstnavatele podepíš prohlášení o dani ze mzdy, tedy odpočet nebude uplatňovat u jiného zaměstnavatele ve stejný měsíc a jeho výdělek je pod 5 tisíc Kč, – odpočet z daní je vyšší než daň samá, takže to co má v hrubém, má i v čistém. Je tam ještě limit hodit v jednom roce u jednoho zaměstnavatele.
Je to výhodně nevýhodné. Taková práce se nezapočítává do sociálního pojištění, respektive student po absolvování studia nemá nárok na podporu v případě, že nenajde práci. Ale dosáhnout na podmínky které musí student splnit, aby mohl dostat tu podporu, jsou prakticky pro něj nedosažitelné.

mosoj

Nejfundovanější odpovědi ohledně ekonomiky práce zde vždy dával „Standa“.

Takže zde :http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-dan-se-odvadi-z-brigady-kdyz-jsem-normalne-zamestnan-a-krom-toho-pracuju-na-zkraceny-uvazek

Nebo si ve vyhledávači najděte podobnou otázku.