HonzikPernik

Močí ryby do vody? A potom se v tom koupeme?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyby jen to. V moři žerou ryby korály a vyměšují zbytky, písek. Ten se hromadí na plážích a lidi se v tom válí a ještě si libují.

Další odpovědi
Dochy

A cos čekal. Že pokaždé vylezou na břeh a najdou nejbližší patník?

A ještě jsi zapomněl, že to i pijem.
Doplňuji:
Výtah z české WIKI:
Základní formou odpadního dusíku u ryb je amoniak, v menší míře se využívá i močovina. Obě tyto látky jsou velmi dobře rozpustné ve vodě a mohou být efektivně vylučovány do okolního prostředí nejen ledvinami, ale i žábrami. Kyselinu močovou, která se ve vodě rozpouští velmi špatně, ryby nevyužívají. Ledviny zároveň regulují obsah vody a iontů v těle a zajišťují tak stále vnitřní prostředí.

Ledviny jsou u ryb uloženy pod páteří. Většinou jsou párové, u některých ryb (např. lososovití) srůstají v jediný nepárový orgán. Moč je z ledvin odváděna močovody, v některých případech je vyvinut i močový měchýř a z něj vycházející nepárová močová trubice. Močové cesty ústí samostatnými otvory na močopohlavní bradavce (urogenitální papile), která je umístěna mezi řitním otvorem a řitní ploutví.

mosoj

Do vody močí hlavně lidi. Moč od zdravého člověka je sterilní.
Doplňuji:
No tak do ní kálí.

quentos

nikoli. Účelem močení je podle zdroje zejména vyloučit přebytečný amoniak a to ryby dělají jinak – prostřednictvím žaber. Jak ve zdroji správně poznamenal respondent, vylučovat amoniak zároveň s vodou by u ryby bylo trochu protismyslné, když v té vodě žijí. https://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2008­0215064124AAvYv­Xv

Wnaty

Ano.
Ale klid.. to je příroda ;)!

geekocz

Ale kdepak, ryby vyplavou na hladinu otočí se vrchem dolů a čůrají do vzduchu :)

annas

Odkaz na Wikipedii – Dochy zřejmě zapomněl 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ry­by