Avatar uživatele
michalds

Milujete rajčátka?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, zjentek, _Bůh_ před 737 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Pěstuji několik desítek let žlutá, oválná rajčata, někdy mají i tvar hruštičky (neznám bohužel jejich jméno). Jedno rajče nechám vždy hodně dozrát, pak ho rozkrojím a rozmáčknu na ubrousek, kde ho nechám uschnout. Mám tak semínka na další sezonu. Jsou to naše nejoblíbenější rajčata, protože jsou jemná a nikdy ne kyselá. Použití mnohostranné. Samotná, do salátů, nebo třeba k řízku s brambory, kdy si rajčaty obložím dokola talíř (a nemusí se pak díky své velikosti při jídle krájet). Není nad domácí rajčata. Ještě mám jednu zkušenost, pokud rajčata přežijí bez úhony léto (nezničí je plíseň) a protože dozrávají dlouho postupně, tak je k podzimu vytrhnu i s kořeny a pověsím do sklepa celé rostliny (nejlépe za kořeny). Není výjimka, že pak máme čerstvá rajčata i na Vánoce.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Pěstujeme různé druhy. Jeden – divoké rajčata jsme si oblíbili v poslední době nejvíc. Jsou prima, nepodléhají plísním, dají se dobře zmrazit a potom jako příloha v zimě o.k. Vypadají i dekorativně, máme stále dvě rostliny u schodů do domu.
Jsou sice drobné, ale bohatě rodí.

Zdroj: https://www.na­sezahrada.com/zna­te-divoka-rajcata/

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Ne. Rajčata je jedna z mála zelenin, které se spíše vyhýbám. Pálí mě po nich někdy žáha. Nejsem jediný: https://www.da­ma.cz/clanek/bo­lesti-kloubu-paleni-zahy-8-obtizi-ktere-mohou-zpusobovat-rajcata#part=1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

Kdo by je nemiloval 🥰😊

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano, ale jen svá vlastní. V obchodě odmítám kupovat, při té ceně a u většiny odrůd nulové chuti si prostě rajské mimo sezónu nedávám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne.
Ráda jsem je měla (salát), mohu jen malé množství. V tepelné úpravě mi chutnají a nevadí, též protlak.
K chutným, domácím, čerstvě utrženým, voňavým, mám již omezený přístup. Slováci na trhu, neví, posledních 5 let, co by za ně (zeleninu a ovoce) chtěli (tak jsem zanevřela). Rozdíl od těch, zakoupených u Vietnamců, či v marketech jsem už neshledávala. Balkon už též nemám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek