michalds

Milujete rajčátka?

Nejlepší odpověď
elkon

Pěstuji několik desítek let žlutá, oválná rajčata, někdy mají i tvar hruštičky (neznám bohužel jejich jméno). Jedno rajče nechám vždy hodně dozrát, pak ho rozkrojím a rozmáčknu na ubrousek, kde ho nechám uschnout. Mám tak semínka na další sezonu. Jsou to naše nejoblíbenější rajčata, protože jsou jemná a nikdy ne kyselá. Použití mnohostranné. Samotná, do salátů, nebo třeba k řízku s brambory, kdy si rajčaty obložím dokola talíř (a nemusí se pak díky své velikosti při jídle krájet). Není nad domácí rajčata. Ještě mám jednu zkušenost, pokud rajčata přežijí bez úhony léto (nezničí je plíseň) a protože dozrávají dlouho postupně, tak je k podzimu vytrhnu i s kořeny a pověsím do sklepa celé rostliny (nejlépe za kořeny). Není výjimka, že pak máme čerstvá rajčata i na Vánoce.

Další odpovědi
paul1

Pěstujeme různé druhy. Jeden – divoké rajčata jsme si oblíbili v poslední době nejvíc. Jsou prima, nepodléhají plísním, dají se dobře zmrazit a potom jako příloha v zimě o.k. Vypadají i dekorativně, máme stále dvě rostliny u schodů do domu.
Jsou sice drobné, ale bohatě rodí.

Zdroj: https://www.na­sezahrada.com/zna­te-divoka-rajcata/

Pepa25

Ne. Rajčata je jedna z mála zelenin, které se spíše vyhýbám. Pálí mě po nich někdy žáha. Nejsem jediný: https://www.da­ma.cz/clanek/bo­lesti-kloubu-paleni-zahy-8-obtizi-ktere-mohou-zpusobovat-rajcata#part=1

_Bůh_

Kdo by je nemiloval 🥰😊

cochee

Ano, ale jen svá vlastní. V obchodě odmítám kupovat, při té ceně a u většiny odrůd nulové chuti si prostě rajské mimo sezónu nedávám.

da ny

Ne.
Ráda jsem je měla (salát), mohu jen malé množství. V tepelné úpravě mi chutnají a nevadí, též protlak.
K chutným, domácím, čerstvě utrženým, voňavým, mám již omezený přístup. Slováci na trhu, neví, posledních 5 let, co by za ně (zeleninu a ovoce) chtěli (tak jsem zanevřela). Rozdíl od těch, zakoupených u Vietnamců, či v marketech jsem už neshledávala. Balkon už též nemám.