Microsoft excel - podmínky trojúhelníku

Dobrý den, potřebovala bych pomoc ohledně programu Microsoft excel.
Mám dané libovolné rozměry v trojúhelníku a potřebuji pomocí funkcí zjistit, zda se jedná o trojúhelník rovnoramenný, rovnostranný nebo obecný. Např. u rovnostranného jsem zadala =KDYŽ(D14=E14=F14;"je";"není") , ale u trojúhelníku, který má všechny strany stejně dlouhé, mi to hlásí "není". U rovnoramenného mám: =KDYŽ(D16=E16;"je";"není") a u obecného si zatím nevím rady. Předem děkuji za pomoc.

Odpovědi:

Stříbrný

Vzoreček trochu poupravím:
=KDYŽ(A(D14=E14;E14=D14);"JE"; "NENÍ")
možná někdo najde ještě elegantnější řešení. Rád se něco přiučím.
Doplňuji:
Oprava:
=KDYŽ(A(D14=E14;E14=F14);"JE"; "NENÍ")

Stříbrný

Zkoušel jsem to a fungovalo mi to, až když jsem si rozložil D14=E14=F14 na dvě podmínky D14=E14 a E14=F14. Ty musí být současně pravdivé, takže je vraž do logické funkce A. Výraz D14=E14=F14 asi Excel nechápe.
Upozorňuju, že rovnoramennost trojúhelníku musíš zkoumat pro jakoukoli dvojici stran. Takže bys měla zkoumat tři podmínky (jsou tři dvojice) a vrazit je do funkce NEBO.
Doplňuji:
Suaeda přesně. Já jsem akorát nechtěl dávat rovnou řešení :-)

Zlatý

najjednoduchšie sa javí riešenie v JEDNOM vzorci.

vypodmienkujte 3 rovnaké strany (rovnostranný), v prípade nepravdivosti vypodmienkujte 2 rovnaké strany (rovnoramenný, teda nepíšte ako výsledok "není", ale definujte novú podmienku na testovanie rovnoramného trojuholníka), v prípade nepravdy vychádza "obecný trojuholník" (trojuholník nie je ani rovnostranný ani rovnoramenný).

netestujete na pravoúhly trojuholník, ale ten patrí medzi obecné trojuholníky.

;-Q
Doplňuji:
=KDYŽ(A(D14=E14;E14=F14);"ROVN OSTRANNÝ"; KDYŽ(NEBO(D14=E14;D14=F14;E14= F14);"ROVNORAMENNÝ"; "OBECNÝ"))

Zlatý

Když strana "a" nerovná se straně "b" a zároveň se nerovná straně "c", pak je to trojúhelník OBECNÝ, pokud tato podmínka neplatí, tak když strana "a" rovná se straně "b" a zároveň straně "c", pak je to trojúhelník ROVNOSTRANNÝ, když tato podmínka neplatí, jedná se o trojúhelník ROVNORAMENNÝ.

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

A přece tam má suaeda chybu! Asi překlep.

Stříbrný

suaeda

Díky za upozornění.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.