dana_ol

Proč se ve vlasech po umytí micelární vodou objevuje čím dál více pěny? A proč je vhodné ji na vasy používat?

Zdravím. Mám docela zvláštní dotaz. Po umytí vlasů šamponem a jejich důkladném opláchnutí obyčejnou vodou a částečném usušení mě napadlo vmasírovat do vlasů micelární vodu. K mému úžasu se mi ve vlasech objevila jemná pěna. Napadlo mě, že je to tím, že jsem si vlasy málo opláchla od šamponu. Opláchla jsem je znovu obyčejnou vodou a celý postup s usušením a aplikací micelární vody jsem aplikovala znovu… a světe div se, opět plné vlasy nějaké pěny. Toto jsem opakovala 6× a řekla bych, že pěny bylo pořád více. Může mi někdo prozradit, proč tomu tak je a jestli a proč je vhodné mýt vlasy micelární vodou? Díky

Nejlepší odpověď
iceT

Micelární voda se dává na obličej, ale že by se aplikovala na vlasy, o tom fakt nevím.
Kdybys tu vodu dala na obličej, zjistila bys, že jemně, fakt velmi jemně pění i na obličeji, a to proto, že obsahuje nějaké čistící složky, aby smyla nečistoty nebo makeup z pokožky.
Na vlasy si dej raději balzám (balzám na vlasy, ne třeba balzám na rty) nebo kondicionér.