Měli jste někdy hypoglykémii či náběh na ní? Je hodnota 4,2 mmol/l málo před spaním?

Já měl před dvěma hodinami kolem 0:40 problém usnout a tak jsem si po delší době změřil cukr a měl jsem pouze 4,2 mmol/l, což většinou nemívám ani ráno na lačno. Mám pre-diabetes. Po ránu bývají hodnoty kolem 4,7 mmol/l. Riskuji nějak hypoglykémii? Bolí mě končetiny a mám hlad a žízeň, ale nerad jím v noci a ani nepiju, protože mám k večeři dostatek tekutin, ale rád bych nechal ledviny trochu odpočinout přes noc.

Odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, pak 4,2 na lačno by mělo být v mezích. Ale nejsem lékař, pokud máš potíže poraď se s ním.
A mám pocit (možná se mýlím) že pro ledviny je větší problém nechat je na suchu než je opít vodou…

anonym

No nic zkusím si jít opět lehnout. Třeba už zaberu. Možná, když mám příliš dobrou náladu, tak mi to z těla žere více cukru z krve, než obvykle?