Zlatý

Měla by být maturita z matematiky povinná?

http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Souhlasila bych s ní u přírodovědných oborů. U humanitních mi to připadá zbytečné.

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě ne. K čemu bude například absolventovi konzervatoře ?

Pokročilý

No, my ji nemáme ... tedy doufám. Za to máme na školní maturitě povině cizí jazyk a češtinu a jsem spokojená i s tou státní. Maturita z matiky b byla moje smrt. Ano, základy umí každý, ale čím dál zjišťuji, že výklad učitelk je pro mě čínštinou a ještě mě to nejen nebaví ale ani nezajímá. Jsem spíš psychologicky - humanitně založená, takže vše co souvisí alespoň trochu s matematikou je pro mě vzádelé a děsivé.

Takže představa že stojím před komisí a mám maturovat z matiky je jedna z nejhoších nočních můr. Já bych to nedala.

Zlatý

Já bych byl pro u technických oborů,na jazykovém gymnáziu mi to příjde zbytečné

Pokročilý

Já maturovala z matiky (lehčí verze) dobrovolně (měla jsem ji jako nepovinný předmět vedle povinné češtiny a angličtiny) a nebyla to žádná hrůza - podívala jsem se na to pár dní předem, protože jsem se primárně věnovala povinným předmětům, a udělala jsem to. A to jsem nebyla žádný gymnazista, ale studentka právní administrativy, kde jsme měli matematiku jen v tom nejzákladnějším smyslu :).
Doplňuji:
Tedy abych se držela otázky - maturita z matematiky není žádná hrůza, ale nechala bych to jako nyní, kdy se může volit mezi ní a cizím jazykem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.