Rohlik

Mažete si svůj elektrický holicí strojek?

Mám holicí planžetový strojek značky Braun a ze zajímavosti by mne zajímalo, zda používáte nějaký olej na mazání holicí hlavy a případně jaký olej používáte.

Odpovědi
dubraro

Holicí strojky, planžetové ani frézové, se nemažou. Dostatečně je maže tuk z pokožky.
Naproti tomu strojky stříhací, na vlasy i na vousy, se mazat musí. Užívá se k tomu jemný řezný olej.

quentos

Ne. A slouží dobře už 15 let (zn. Philips).

Drap

Ne, nemažu, holím se málo, a to jedině břitvou.

baghira

Mám plnovous, takže nepoužívám strojek, ale zastřihovač. A ten mažu – namazaný jde lépe. Ampulka s olejem byla přiložená a po dvou letech v ní ještě trocha zbývá.

Planžetový strojek bych mazal nebo nemazal podle doporučení výrobce.

Kepler

dubraro: mám právě ten stříhací, myslíš že se dá použít Baby – oil na dětské prdelky?

dubraro

Spíš ne, ten není určený na mazání kovových součástek. Olej na stříhací strojky se dá koupit v obchodě s potřebami pro kadeřníky. Nebo nahradit olejem na skartovací stroje.

Arne1

raději ne, ty dětské olejíčky nejsou primárně na mazání (snížení tření), obsahují lepkavé přísady. To už je lepší olej na smažení