annas

Máte tučnou chuť? Víte, že schopnost rozpoznat chuť tuku může být důvodem k obezitě?

Podle
http://tech.ih­ned.cz/c1-41271440-schopnost-rozpoznat-chut-tuku-muze-byt-duvodem-k-obezite

Jazyk rozlišuje čtyři základní chutě: sladkou, slanou, kyselou a hořkou.

Uznávána je také pátá chuť rozpoznávající látky bohaté na bílkoviny, dnes umami. Objev šesté chuti by podle vědců mohl být způsobem, jak omezit nadváhu.

Šestou chuť zjistili vědci z australské univerzity. Podle nich jazyk kromě obvyklých chutí dokáže rozeznávat i chuť tučného. Ta by podle vědců mohla být způsobem, jak omezit nadváhu.
Také zjistili, že lidé, kteří jsou velmi citliví na tučnou chuť v potravě, jedli méně tučná jídla a měli menší BMI (index tělesné hmotnosti) než ti, kteří na ni nebyli tak citliví. Výzkumníci se budou nyní zabývat tím, proč někteří lidé tučné dokážou rozpoznat spíš než jiní.

--
Otázku jsem vložila kdysi v minulosti, ale neexistuje. Na tučnou chuť nebyl vložená.

--
Ad jugar, děkuji za péči, kterou věnuješ Odpovědím především tehdy, když se ti otázky nebo odpovědi. nehodí.

Odpovědi
Lamalam

Tučné mám leccos, ale chuť asi ne.

Agneta

Tak já né…tučné nepoznám :D
Takže asi u šlehačky – možná nevědomě, zkusím otestovat:D

annas

Vloženou otázku nahlásil jugar, admin ji vrátil.