Avatar uživatele
annas

Máte tučnou chuť? Víte, že schopnost rozpoznat chuť tuku může být důvodem k obezitě?

Podle
http://tech.ih­ned.cz/c1-41271440-schopnost-rozpoznat-chut-tuku-muze-byt-duvodem-k-obezite

Jazyk rozlišuje čtyři základní chutě: sladkou, slanou, kyselou a hořkou.

Uznávána je také pátá chuť rozpoznávající látky bohaté na bílkoviny, dnes umami. Objev šesté chuti by podle vědců mohl být způsobem, jak omezit nadváhu.

Šestou chuť zjistili vědci z australské univerzity. Podle nich jazyk kromě obvyklých chutí dokáže rozeznávat i chuť tučného. Ta by podle vědců mohla být způsobem, jak omezit nadváhu.
Také zjistili, že lidé, kteří jsou velmi citliví na tučnou chuť v potravě, jedli méně tučná jídla a měli menší BMI (index tělesné hmotnosti) než ti, kteří na ni nebyli tak citliví. Výzkumníci se budou nyní zabývat tím, proč někteří lidé tučné dokážou rozpoznat spíš než jiní.

--
Otázku jsem vložila kdysi v minulosti, ale neexistuje. Na tučnou chuť nebyl vložená.

--
Ad jugar, děkuji za péči, kterou věnuješ Odpovědím především tehdy, když se ti otázky nebo odpovědi. nehodí.

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, anonym, Drap, redy, gagaga, Agneta, gecco před 3108 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Tučné mám leccos, ale chuť asi ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Tak já né…tučné nepoznám :D
Takže asi u šlehačky – možná nevědomě, zkusím otestovat:D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Vloženou otázku nahlásil jugar, admin ji vrátil.

před 3107 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek