zvonisek

Máte taky takový pocit, že na tomto světě máte nějaké vyšší poslání?

Já se snažím změnit svět k lepšímu, otevírat lidstvu oči, ale mám pocit, že to jedinec nedokáže.

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, platí, že „sám nejsi nic“ Asociace na báseň S. K. Neumanna –

„Sám nejsi nic,
a nebýt sám je těžké,
ptáků je na sta, květů na tisíc
a všechny jsou hezké,
co však jsi mezi nimi
s rty nesdílnými?“ atd.

http://januscin­.blog.cz/1002/sam-nejsi-nic

Nepatřím k vyvoleným, ale stejně jako většina jedinců se snažím dělat to, co považuji za správné a v rámci možností pomáhat druhým.

"Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe " han Wolfgang von Goethe

http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=citaty&kate­gorie=79

--
Ale měla byste dělat to, co můžete sama ovlivnit. I když třeba pomůžete jednomu člověku., je to skvělé.

Další odpovědi
briketka10

Koukej se učit k angličtinu k maturitě a svět se rozsvítí i bez tebe!

Drap

Žádné takové pocity nemám. Tobě přeji v konání mnoho úspěchů.

Kelt

No je to možné. Jsme v nějaké rodině, ve škole, v práci, v zemi, mezi lidmi. a stále vám někdo říká co musíte a nesmíte dělat a říkat a někdy je vám to proti srsti. Taky občas mám pocit, že jsem přišel z jiného světa, z jiné doby a na moje problémy se nebere zřetel, ale nepodstatné problémy ostatních se zveličují. Mám pocit, že jsem někým řízen, občas někoho potkám, někdo mi něco řekne, něco udělám a asi to je moje poslání. Nemusí každý postavit pyramidu nebo mauzoleum, ale stačí třeba úsměv, někoho vyslechnout a zasadil jsem další kamínek do puzzle vyššího poslání.

ivzez

Nikdo na světě nemá „vyšší poslání“.

Chce-li někdo změnit svět, případně lidi,
nebo „otevřít lidem oči“,
měl by začít u sebe a otevřít oči sám.

Jedinec může dokázat hodně.
Pokud si stanoví rozumné cíle a pokud správně postupuje.

Gus_Fring

Takový pocit nemám. Pouze to mohou být ty největší sny, které chceme splnit. A sice nevím, jak měníte svět k lepšímu, ale u jedinců to začíná. Nebojte se, začnou se k Vám přidávat lidi a z jedince se stane skupina.

anonym

co to prakticky znamená „otevírat lidstvu oči“ … ono totiž podobných proroků je celá řada a často si pod tím otvírání očí představují pěkné nesmysly. Viz vesmírní lidé. Zkus to trochu upřesnit

ivzez

Třeba by se mohla spojit s Gretou…