Avatar uživatele
zjentek

Máte také „svá období“, nebo jste spíše více konzervativní/jed­nobarevní, či jak se nejpříhodněji vyjádřit? (;

Já mám různá svá období. Už jsem jich během života zažil opravdu mnoho a dosti se i lišila. Samotná období by se dala vyjádřit tak, že na něco vždy zaměřím fokus a to mě pak určitou dobu baví, anebo naplňuje (to podle toho jak se to vezme). Často taky zapomenu na různá svá dřívější období, když jiné období nějak trumfne to předchozí a pak i zapomenu do té doby, než mi je třeba zase nějaká životní situace připomene. Ne, že bych u všeho vydržel jen chvíli a utíkal od toho, tak to není. Těžko se to vysvětluje, člověk je prostě do něčeho hodně zabraný a pak už zase méně, nebo už docela vůbec. Lidově řečeno- přejde ho to. Nakonec ho přejde vše. A pak zčista jasna se například v mém okolí někdo barvitě věnuje něčemu, co někde hluboko důvěrně znám a odhodlaně se k tomu staví a vyjadřuje se o tom s nadšením a když se mě pak třeba zeptá, zda taky rozumím, o čem to je a jestli vůbec chápu, nezbývá mně někdy jiného, než odpovědět – co nyní chápeš synku/děvče jsem já dávno zapomněl. Myslím, že nejde o poruchu. Myslím si, že tak to prostě v životě chodí. Ale nerezignoval jsem. Stále hledám nové a nové. Zrovna nyní mám také své další období, v kterém jsem nadšený, i když zrovna toto jsem kdysi částečně (však v nedotažené podobě) již jaksi prožíval. Ale období si žádá své, nezřídka si vás vaše období dokonce najde samo. Hare Krišna! 🙏

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 440 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Chápu to dobře, že se vždycky nadchneš pro nějakou jednu konkrétní věc, činnost, nebo, řekněme, obor činností, ta Tě drží nějakou dobu, pak Tě – jako by – pustí, protože jsi se nadchl pro jinou konkrétní věc, činnost, nebo obor činností?

Per illustrationem to mohu vyjádřit tak, že Tě nadchne medicína, tak půjdeš a budeš studovat medicínu. Vystuduješ medicínu, a Tě nadchne vaření. Tak půjdeš a vyučíš se kuchařem, budeš pár roků bavit, a pak Tě nadchne zahrádkaření. Tak půjdeš do zahrádkářství, najdeš si práci v zahrádkářství, a tak pořád dokolečka dokola.

Je mi, přirozeně, naprosto jasné, že nejdeš studovat medicínu, nebo se učit kuchařem, že to jsou „obyčejnější“ věci, ale jako v materii to tak je.

Pochopil jsem to správně?

Nový příspěvek