VaclavZeman

Máte rádi růžičkovou kapustu?

Já ji naprosto miluju. Pamatuji si, jak už jsem jako malý z polívek od babičky vyjídal jen růžičkovou kapustu. A nyní jsem kvůli ní, když je ve slevě, schopen se pohádat v hypermarketu.

Na másle je dobrá, ale úplně nejlepší je, když růžičkové kapusty dám do vody, ve které je sůl a uvařím! To potom nejím maso a jako přílohu růžičkovou kapustu, ale jím růžičkové kapusty s masem!

Nejlepší odpověď
marci1

Také ji miluji. ♥ Přesně jak říkáš, nejlepší na másle. Jak lahodné! Rozpůlit na polovinu a šup na máslo na pánev. Výborná je i vařená ve vývaru. 😄
A jak je zdravá. Obsahuje mj vitamíny: A, C,K, minerály draslík, vápník, železo. Díky glukosinulátům vykazuje i proti rakovinové účinky. Vláknina a bílkoviny pomáhají s pocitem sytosti při dietě.

Další odpovědi
Filip84

Ne, nejím to. Ani z toho nevařím.

Normální kel ale rád mám.

aevul

Vnímám ji asi jako párky. Sním ji, ale že by to byl gastrozážitek, to ne.

Drap

Ne, nemám ji rád.

iceT

Mám, v polévce i jako hlavní chod. Oblíbila jsem si
https://www.cu­ketka.cz/?p=8688
můžu i dušenou s bramborem a uzeným, jako hlávkovou kapustu. Chutná mi i víc než hlávková.

VaclavZeman

Ještě mě zarazilo, že ji děti nemají rádi. Co jsem se ptal studentů, tak se přihlásilo v každém kolektivu jen pár jedinců. Zbytek ji nesnáší. 😕8-O Děkuju.

Filip84

Zeman: Já se jim ale opravdu nedivím! 😀😅

VaclavZeman

Tak ty jsi ještě mladej… 🙂