Mirdas

Máte oblíbeného Boha ?

Snad v každé kultůře ( Řecké, Římské, Egyptské, Slovanské, Germánské, Keltské atd. ) uctívali své bohy kteří dohlíželi na zimy, vody, války, krásu, úrodu a všeho možného.
Díky bájím a pověstem oblíbili jste si některého z nich a proč právě jeho ?
Doplňuji:

Někdo může dávat přednost jeho moci, jiní sympatiím nebo chuti pomáhat smrtelníkům, ale i naopak a podobně.
_

Nejlepší odpověď
mojitek

talka : pokud si myslíš ,že je jen jeden,tak žiješ v bláhové nevědomosti :D Četla jsi někdy něco jiného než Bibly ???

Další odpovědi
anonym

Můj oblíbený je Bakchus…
😉

Roman71

Mám jen jednoho, mému srdci blízkého. Nemá počátek ani konec, je to věčný zdroj životodárné energie, tvořivá síla a inteligence. Bůh, který po celá tisíciletí prokazuje svou moc a sílu ve prospěch těch, kteří mu důvěřují, spoléhají se na něj a milují ho.

Bohové jsou v podstatě jen dva, Pravý Bůh a padlý anděl, který zatoužil po slávě jediného a Pravého Boha. Stal se podobným Bohu, tedy bohem s malým „b“ a který v současné době tahá za nitky na pozadí světové scény. O tom prvním jsou informace ve zdroji a o obou ještě více informací v různých částech nejrozšířenější a nejčtenější knihy na světě – Bibli.
Co ještě dělá ten druhý bůh? Viz Bible, kniha Zjevení 12.kapitola, 8.verš :)
Doplňuji:
Malá oprava: Zjevení 12.kapitola 9.verš :)

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1200001729?­q=prav%C3%BD+b%C5%AF­h&p=par

badisko

No tech bude pravdepodobne vic ..namatkou Cernunnos …take znamy pod jsmeny Hern ..Pan..Galove ho nazivali Dispater …ale nemam oblibeneho boha …Kazdy v nich ma v panteonech sve misto ..kdybych daval prednost jendomu nebo naopak nemel rad jineho ..tak bych ve sve podstate nemel rad ani sebe …:D
A proc mne prvni napadl Cernunnos neco si o nem precti pocopis …:D

kapka

Čínskej bůh srandy :)

Drap

Nikoho z nich.

talka

Bůh je jen JEDEN-TROJJEDINÝ!!! Nezávidím nevěřícím.
Doplňuji:
To Agneta: Přeju Ti Tvého boha – ale nevím, kde jsi slyšela, že se křesťané bojí svého milosrdného,mi­lujícího BOHA?! Kdo v NĚJ nevěří, ztratí všechno; kdo v NĚJ věří – žít bude věčně v přítomnosi JEHO i JEHO SYNA (asi jako anděl). Za 2000 let se žádnému vědci ještě nepodařilo vyvrátit ani jeden zázrak!

abendsbrot23

Afrodité

Kiti

yindi :)

arygnoc

boha môjho!
boha tvojho!
boha jeho!

:-Q

Agneta

Ano, boha spravedlnosti.:)
+++++++
Je tu pro mně, a né já pro něj. Poroučím mu, co má pro mne udělat. A on to udělá, je spravedlivý, ne jako ten trestající křesťanský – ten je na nic.

Talka a Roman71 mají z jejich křesťanského boha strach a musí se k němu modlit, aby je nepotrestal, je to jejich úděl a osud.

Můj bůh je tu pro mne, protože mne stvořil a tak se o mne musí starat, aby se mi dobře dařilo, a on to dělá automaticky jako robot, a nikdy nepřestane, já jsem jeho projekt, který si on vymyslel a uvedl do chodu:D

Nevím jak se jmenuje, on nemluví lidskou řečí:D

huxa

Darth Vadera a jeho „I am you daddy“ 🙂

marci1

Bakchuse – bůh radosti, veselí ap. 🙂

Lurius

http://youtu.be/O1sLP-Ur6_U?t=5m47s

cochee

Nemám, mám je všechny neoblíbené.

geekocz

huxa: http://images­.sodahead.com/pro­files/0/0/0/9/­4/9/2/0/8/mmm-22761359185.jpeg

Agneta

Talka a Roman71 >>>> jakto, že toho váš bůh dopustil, že 6 miliónů Židů vyletělo komínem? A nebo tu ohromnou bídu a hlad v Africe, vždyť každý třetí člověk na světě žije v hladu a bídě! Že se nestydíte s tím vaším křesťanským bohem! Ten je přece jediný a za všechno zodpovědný. Udělejte s ním prosím vás soud a odsuďte ho k nejvyššímu trestu – odvraťte se od něho, tak jako všichni (99,99%).:D

Roman71

Milá Agneto, nechci být kousavý, ale mou odpověď jsi nejspíš nečetla pozorně :) ..zvlášť druhý odstavec :)
V moci lidí není napravit to všechno zlo zde na zemi, když z ním stojí mocná šedá eminence padlý anděl. I kdyby se lidé přetrhli, právě jemu na blahu lidí ale vůbec nezáleží, proto je svět pod jeho, nikoliv Boží vládou, v tak katastrofálním stavu. Ale to nebude trvat věčně.

Mimochodem, bát se Boha neznamená mít z něj panickou hrůzu :)

jirkajirka

Bůh, který po celá tisíciletí prokazuje svou moc a sílu ve prospěch těch, kteří mu důvěřují, spoléhají se na něj a milují ho. Hus ho ta
ky miloval a spoléhal na něj a jak dopadl..

Roman71

Dopadl tak pod mocí katolického koncilu, který byl už tak nerad, že viděl do jejich nekalých praktik a poukazoval na to, že se nedrží Písem.
Za odklon od církve z jistého důvodu u koncilu neobstál, ale za to má naději, o které se dozvěděl z písem, totiž že bude vzkříšen.

Psychotic

mojitek: Hele, s pánbíčkáři se raději nebav. Racionální myšlení je jim stejně cizí.

mojitek

nj,je to tak. A navíc bych nerad skončil ugrilovanej na hranici :D

Roman71

Tedy pánové, tak by mne zajímalo, čemu na základě racionálního myšlení věříte vy? A nebojte se, nikdo vás tu za vaše názory nebude ani pálit na hranici, ba dokonce ani kamenovat :) Já tedy určitě ne.

mojitek

asi takhle : to co sis přečetl v Bibly bylo napsáno pouze smrtelníky, a navíc pozměněno později k „obrazu svému“.Dost zásadních věcí bylo pozměněno,pou­praveno z původní verze.Mimoto-pokud jsi četl i jiné „knihy“ než křesťanské,(což pochybuju)tak nikde se nejedná pouze jen „o jednoho "boha. Možná by neuškodilo pročíst si i jiná náboženství než se upnout na jednu jedinou verzi-a přes to nejede vlak“.
Cituji :

"Ježíš – nebyl člověk. Pouze přijal podobu člověka. Není to ani Bůh. Bohem ho udělali lidé. Je jedním z těch, kteří tu byli před vámi. Přinesl poznatky, které je třeba nechat růst.

Bůh

Bůh – to je to, co člověk nevidí, ale dříve nebo později k tomu dojde. Bůh – to jsou lidé samotní.

Posmrtný život

Umírá pouze tělo. To, čím jste, nemůže zemřít. Smrt nastává pouze v několika světech podobných tomu našemu.

Andělé

Anděl strážný je váš učitel. Důvěřujte mu. On o vás ví všechno. Je to pomocník Tvůrců. Pokud ho nepotřebujete, zmizí a nebude se připomínat, ale pomoc bude pokračovat. Ježíš – nebyl člověk. Pouze přijal podobu člověka. Není to ani Bůh. Bohem ho udělali lidé. Je jedním z těch, kteří tu byli před vámi. Přinesl poznatky, které je třeba nechat růst. Ale mnoho lidí je nevyužívá a jen se baví. Tak to nejde. Ti, kdo poslali Ježíše, smýšleli o lidech jinak. Ježíš dal lidem příležitost spojit se s vesmírem. Nedal jim náboženství, které je odvozeno z víry. To špatně udělali lidé. Věřit – znamená dělat vše vědomě, a ne dávat to za sebe dělat druhé. Ježíš neřekl, že to vše udělá za lidi. Řekl, že to vše bude jimi pochopeno, když k němu přijdou. Lidé by neměli prosit a modlit se. Ve světě nejsou vyšší a nižší. Ježíš není nejvyšší, ale daleko nejchytřejší. Lidé se také takovými mohou stát. Jemu není třeba sloužit. Jemu je třeba porozumět. On se rovněž snaží porozumět lidem. Ježíš – není člověk, a nikdy jím nebyl. Každé tělo – to je forma, která může být rychle vytvořena. Ježíš není připojen k tělu, ale k rozumu, který je všude ve vesmíru. Ježíš může mluvit s každým ve vesmíru. A tomu chtěl naučit i lidi. On není první. Poprvé to bylo Prometheus. Přišli dvakrát. „
A když zapátráš na netu,tak i v téhle době se dozvíš dokonce,že věda je vlastně "nástroj Ďábla“… fakt úsměvný…

Roman71

Zajímavý názor. Abych byl taky upřímný, nečtu jen Bibli. Zkoumám i jiná náboženství, abych věděl čemu a na základě čeho věří tomu, co předkládají.

Bible je pro mne výjimečná a jedinečná kniha už jen v tom, že k jejímu sepsání Bůh pověřil své věrné služebníky, docela obyčejné lidi s upřímným srdcem. Mohl ji napsat sám, ale vážili by si toho lidé? Upřímně řečeno, neváží si toho ani tak, protože, jak správně podotýkáš, spoustu věcí si v ní upravili po svém.
Například kůl nahradili křížem, židovský svátek Pasach nahradili velikonocemi.. Kdyby mohli, tak tam snad propašují i vánoce (původně oslavu zimního slunovratu). A co je ještě horší, odstranili z Bible Boží jméno a nahradili ho popisným, nic neříkajícím titulem. Tomu říkám nevděk :)

Ale co je na tom všem nejzajímavější, hlavní poselství Bible zůstalo nezměněno a v tom je její síla. Dozvíš se pravdu nejen o Bohu, ale i o Ježíšovi, andělech, Satanovi a démonech. Lidech, kteří Bohu sloužili i nesloužili a jaký z toho měli užitek. Není sice vědeckou knihou, ale v jistých věcech dává do vědy nahlédnout očima Nejvyššího Konstruktéra – Stvořitele. Bible podává velmi přesné vědecké informace, které služebníci, jež je zapisovali, neměli v té době možnost nijak ověřit.
Bible také dělá člověka moudrým, schopným přežít dnešní bezbožnou hektickou dobu a dočkat se splnění původního Božího záměru se zemí a lidmi. Dal na to svůj slib a Stvořitel své sliby plní, to si buď jistý.

mojitek

jj.Já tím „poupraveno/poz­měněno“ překladem.Tím jsem myslel zcela záměrným pozměněním a vypuštěním dost podstatných částí-díky čemuž se křesťané na „boha“ dívají a berou ho tak jak ho berou.Mimoto Bible si v mnohých směrech protiřečí,minimálně o bohu „všemocném a vševědoucím“. Ten "bůh " o kterém se píše nebyl ani vševědoucí a ani všemocný,dělal mnoho chyb a pak je zkoušel napravovat.Po­divné…Navíc -a jak už jsem předtím citoval- "Lidé by neměli prosit a modlit se. Ve světě nejsou vyšší a nižší. Ježíš není nejvyšší, ale daleko nejchytřejší. Lidé se také takovými mohou stát. -Jemu není třeba sloužit-. Jemu je třeba porozumět. "" Což je v zásadním rozporu . Další věc – odkdy se lidé -tím že se stanou věřícími- stávají moudřejšími?? Vždyť díky náboženství bylo nejvíc válek-ve jménu boha se stínaly hlavy,vraždili se tisíce ,vedly dobyvačné bitvy.Vraždili se myslitelé,věd­ci…To,co předváděli křesťané ve středověku předvádí islám nyní.(to jen pro úplnost).

Roman71

Chápu, většina takzvaných křesťanských náboženstvích má o Bohu velmi zkreslené představy. S tím plně souhlasím, nicméně by mne zajímalo, v čem si podle tebe Bible si v mnohých směrech protiřečí? Ty takzvané rozpory vychází z neporozumění kontextu.

  • Dále „Ten "bůh " o kterém se píše nebyl ani vševědoucí a ani všemocný,dělal mnoho chyb a pak je zkoušel napravovat.Po­divné…“

Nějaké konkrétní důkazy?

Jediné a správné pochopení nejen Boha, Ježíše Krista a dalších, může dát jedině Bůh pomocí svatého ducha, o kterého je třeba prosit (jak jinak než v modlitbě?). To se týká i moudrosti (viz kniha Kazatel). K tomu je zapotřebí znát a používat pravé Boží jméno a ne náhražku, kterou používá většina „křesťanských“ církví. Veškeré prosby posílané na „náhradní adresu“ končí kdesi ve vzduchoprázdnu.

  • „Vždyť díky náboženství bylo nejvíc válek-ve jménu boha se stínaly hlavy,vraždili se tisíce ,vedly dobyvačné bitvy.Vraždili se myslitelé,věd­ci…To,co předváděli křesťané ve středověku předvádí islám nyní..“ O islámu z jistých důvodů pomlčím, ale jak jsi správně podotkl, ve jménu Boha se opravdu napáchalo mnoho zla a utrpení, za které Bůh nenese žádnou zodpovědnost (Kazatel 7:29). Nicméně stále platí to, že praví křesťané se nezúčastňují válek, nezapojují se do politiky a zastávají se Božího království, jedné vlády, která dá tuto zemi jednou pro vždy do pořádku (Matouš 24:14).

V moci lidí to fakt není. To jen tak na doplnění :)

mojitek

..myslím tím,že samotné křesťanství (a jeho odnože) je založeno na zásadním omylu,v tom,že se jedná o jakési „astrální/duchovní " bytosti. Bible se až moc nápadně podobá jiným "chytrým“ knihám z jiných koutů světa,např. indický epos(potopa,atd atd)-a tam jde o „bohy“ ,tedy v množném čísle,navíc jsou až moc hmotní,což v původní Bibly původně bylo taky(viz myslím 1. můj příspěvek). A rozpory jsou v tom,že přeci bůh jako vševědoucí musel vědět jak se Adam s Evou zachovají..jak se zachovají všichni a všechny které stvořil-nevěděl to,zmýlil se přeci,pak napravoval a napravoval..Jako všemohoucí ,všudypřítomný přeci nepotřebuje sestupovat s jakýmisi blesky,se hřmotem na zem-a nejen ON podotýkám.. Jinak jak to,že bůh nenese zodpovědnost za své ovečky které vraždily,stínaly hlavy a vedly dobyvačné bitvy??On je stvořitel,on je přeci vševědoucí,vše­mocný,takže musel vědět jak se budou chovat.Oni se k němu modlili-tehdy nešlo jen o hrstku nějakých extremistů.Navíc ti co měli všechna tato zvěrstva na starosti byli zapřísáhlí a praví křesťané,stejnětak jako dnešní zapřísáhlí muslimové se takhle chovají. Je jasné proč náboženství a nejvíce křesťané nechtějí přijímat poznatky vědy a berou jí jako " ďáblův nástroj", proč chtěli mocní udržovat své ovečky v nevědomosti a potažmo i v chudobě. Hlásanou chráněnou pravdu,že Země je placka ,střed všehomíra kde Slunce obíhá kolem Země se jim nepodařilo udržet s nástupem ateismu.Naštěstí lidi už pomaličku dokáží otevřít oči,nejsou tak zaslepení.Naštěstí ani Darwinova teorie není zdaleka tak neprůstřelná a ukazuje se čím dál víc jaké má zcela zásadní trhliny. Ale to všechno má svůj čas a lidstvo je pořád jako v dobách středověku -máme oči a přesto se nedíváme,máme uši a přesto neslyšíme…

Roman71

Mojitku, chápu tvé rozhořčení, je na místě. Zkus se zamyslet nad textem z knihy Kazatel: „Podívej se, zjistil jsem pouze to, že pravý Bůh učinil lidstvo přímé, ale oni sami si vyhledali mnohé plány.“
To znamená, že jsme nebyli stvořeni jako stroje, které bezmyšlenkovitě vykonávají příkazy, ale jako lidé se svobodnou vůlí. Lidé dostali zákony, aby je dodržovali a chápali užitečnost přikázání jako jsou například: „nezabiješ, nesesmilníš, nevydáš křivého svědectví..“. Samozřejmě že Bůh věděl, že když se zákony přestanou dodržovat, bude to vést ke katastrofálním následkům. Ale to hlavní, co je z toho vidět, za celá ta tisíciletí, Bez dodržování takových nadčasových zásad je dnes lidstvo i planeta země v katastrofál­ním stavu.

A co se týká vědeckých objevů, viděl jsi filmový dokument „Tajemství vzniku života“, nebo „Jedinečná planeta“? Doporučuji shlédnout. Jsou tam tak úžasná vědecká fakta, se kterými se já jako křesťan plně ztotožňuji.

A nakonec naší diskuse, Ježíš prohlásil: „Srdce těchto lidí se stalo nevnímavým a ušima slyšeli bez odezvy a zavírali oči, aby nikdy očima neviděli a ušima neslyšeli a aby smysl toho nepochopili svým srdcem a neobrátili se zpět, a já je neuzdravil.“ (Matouš 13:15; Izajáš 6:9, 10)
To mi přesně připomíná to co popisuješ, popírání faktů, ono zavírání očí a ucpávání uší. Běda, když někdo hlásal něco jiného, než církev, ba dokonce i když to bylo z Bible, to teprve šlo o život! Jan Hus o tom věděl své :)

mojitek

jj,je to tak. Myslím že oba to taknějak cítíme podobně.Jen s tím zásadním rozdílem,že já si nemyslím,že by „stvořitel lidí“ byl ten za kterého ho křesťané považují.Byl jedním z mnoha"tvoři­telů/stvořite­lů" lidské rasy . Na světě je kolem 20.000 různých náboženstev a sekt dohromady a musím přiznat,že křesťanství (jako jedno z největších)v čele s Va…ánem mi ani trochu nepřirostlo k srdci. Když pominu ty nejzávažnější problémy ,včetně utajovaných fakt..které obyčejný člověk ani nemůže tušit,tak z důvodu zmiňovaných prapodivných (a hlavně zcela zásadních)rozporů v Bibly. Jsem si jist,a vše tomu i nasvědčuje,že v Bibli(nebo tak jak jí znají křesťané) bylo vše částečně pozměněno a poupraveno "k něčímu obrazu ". Myslím,že život,potažmo vznik života na naší planetě nebyl tvořen v tzv. duchovním směru,a ani v tak jak jsme se ho byli nuceni šprtat ve škole(nechápu proč-byla to jen jedna z mnoha moderních teorií). Jen podotknu,že- víra- a -náboženství- není jedno a totéž a že pravda je silnější než všechna náboženství světa. To vše jak to bylo,proč tu jsme atd.. to ukáže až čas budoucí,ale jedno vím jistě: naši Zemi máme probádanou jen z pouhých 5 % ,čili jsme na začátku bádání a zatím nevíme nic.Nic není jen černé a bílé.

Roman71

Mojitku, mně osobně Vatikán s jeho představiteli taky nepřirostl k srdci. Jediné, co mne v souvislosti s ním napadlo, je text z Pavlova 2.dopisu Timoteovi (Bible), že „budou v posledních dnech na zemi lidé, kteří budou mít způsob zbožné oddanosti, ale vůči její síle se budou prokazovat jako falešní“ a dodal „od těch se odvracej.“ – Je to tak. Není zlaté všechno, co se třpytí a Bohu není přijatelný jakýkoliv způsob uctívání. To že vyplouvají na povrch různé skandály jednoho hlavního církevního proudu, tento fakt jen potvrzuje. Bibli je nutno brát odděleně od jakéhokoliv náboženství a potom ji nezaujatě, bez předsudků číst jako záznam historických událostí.

Poslední vědecké výzkumy dokazují, že evoluční teorie zůstane pouhou teorií až do svého zániku. Nevysvětluje ani jak bychom vznikli a už vůbec ne proč. Vše, co sleduji kolem sebe, přírodu, fyziku, chemii, vesmír.. podléhá jistým zákonům a zákonitostem. Nutně tedy musí existovat „zákonodárce“, který ustanovil, že to tak bude fungovat. Pokud vědecká společnost nepřipustí existenci Vyšší Inteligence, bude stále na počátku svého bádání a nedojde k žádnému uspokojivému závěru :)