wiglaf

Máte někdy pocit, že jste přehlceni velkým množstvím informací?

Kvůli zprávám v TV, na internetu,…

Obrázek: https://pixaba­y.com/photos/e­arth-internet-globalization-2254769/

Nejlepší odpověď
Kelt

To když mluvím s manželkou. Ale umím to filtrovat, stejně jako to, co se děje. Jinak bych se asi zbláznil. No doma třeba nevím, kde jsou určité potraviny a nádobí. Ale nejsem na tom tak špatně, koupím si, co potřebuji.

Další odpovědi
elkon

Ne, záleží jak si to člověk připustí. Řada věcí mě nezajímá, protože jsou nepodstatné. Pouze zahlcují veřejný prostor.

da ny

Ne.
Třídím,
vnímám a pouštím k sobě ty, které chci/zajímají mne.
Člověk se učí celý živo.

Kryšpín

Čím více informací tím lépe hlavně negativních, poté je většina národa vyděšena a dobře se vládne.

Drap

Ne . nemám

plavcik

Ano , mám ten pocit .
Obavam se ale že právě to je smysl, Zahltit lidi velkým množstvím informací (často protichůdných) , aby z toho všeho akorát zblbnuli. A pak se Ti lidé lépe nechají manipulovat. Podle mě je lepší si držet odstup a nevěřit všemu co se kde píše a řekne a nepřipouštět si tolik informací „víc k tělu“ .

OSHO

Je to celé o tom nebýt závislý na systému

Ametyst

Televizi nemám. Na mě se musí pomalu, a ten vodopád balastu z obrazovky bych stejně nezvládla pobrat. Většina těch řečí mi nedává smysl a je úplně „proti přírodě“, nebo zdravému rozumu. Jsou to subjektivně vybrané zprávy ne příliš chytrých lidí, které často nemají s informováním nic společného. V naší drahé, až předražené vlasti, se zprávy vysílají z Prahy, což je jiný svět než „zbytek republiky“. Objektivně vzato, valí se na lidi vodopády tzv. zpráv, ale nejsou to hodnotné informace. Dá se jim při troše vůle, disciplíny, rozumu, krásně odolat.

michalds

Mám, proto se snažím být méně na internetu.

Maigretka

Já ne, vybírám si jen pro mé zajímavé, ostatní nečtu, neposlouchám a mám čistou hlavu.

harding

Příspěvek smazán administrátorem.