Avatar uživatele
wiglaf

Máte někdy pocit, že jste přehlceni velkým množstvím informací?

Kvůli zprávám v TV, na internetu,…

Obrázek: https://pixaba­y.com/photos/e­arth-internet-globalization-2254769/

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, Drap, da ny před 193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

To když mluvím s manželkou. Ale umím to filtrovat, stejně jako to, co se děje. Jinak bych se asi zbláznil. No doma třeba nevím, kde jsou určité potraviny a nádobí. Ale nejsem na tom tak špatně, koupím si, co potřebuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ne, záleží jak si to člověk připustí. Řada věcí mě nezajímá, protože jsou nepodstatné. Pouze zahlcují veřejný prostor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Ne.
Třídím,
vnímám a pouštím k sobě ty, které chci/zajímají mne.
Člověk se učí celý živo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Čím více informací tím lépe hlavně negativních, poté je většina národa vyděšena a dobře se vládne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne . nemám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plavcik

Ano , mám ten pocit .
Obavam se ale že právě to je smysl, Zahltit lidi velkým množstvím informací (často protichůdných) , aby z toho všeho akorát zblbnuli. A pak se Ti lidé lépe nechají manipulovat. Podle mě je lepší si držet odstup a nevěřit všemu co se kde píše a řekne a nepřipouštět si tolik informací „víc k tělu“ .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OSHO

Je to celé o tom nebýt závislý na systému

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Televizi nemám. Na mě se musí pomalu, a ten vodopád balastu z obrazovky bych stejně nezvládla pobrat. Většina těch řečí mi nedává smysl a je úplně „proti přírodě“, nebo zdravému rozumu. Jsou to subjektivně vybrané zprávy ne příliš chytrých lidí, které často nemají s informováním nic společného. V naší drahé, až předražené vlasti, se zprávy vysílají z Prahy, což je jiný svět než „zbytek republiky“. Objektivně vzato, valí se na lidi vodopády tzv. zpráv, ale nejsou to hodnotné informace. Dá se jim při troše vůle, disciplíny, rozumu, krásně odolat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

Mám, proto se snažím být méně na internetu.

Upravil/a: michalds

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Maigretka

Já ne, vybírám si jen pro mé zajímavé, ostatní nečtu, neposlouchám a mám čistou hlavu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
harding

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek