Anna Novákov

Máte někdo zkušenosti se šermem?

Máte někdo zkušenosti se šermem a víte, kde sehnat věci pro děti? Právě jsme se rozhodli dát našeho syna na šerm a potřebovali bychom poradit ohledně obchodů nebo webů, kde se dá sehnat vybavení pro začínající šermíře. Zatím jsme narazili jen na e-shop https://www.5mfen­cing.com/, který vypadá celkem dobře. Ale rádi bychom slyšeli i vaše tipy a rady. Pokud máte nějaké osvědčené obchody nebo weby, kde se dá sehnat kvalitní a cenově dostupné vybavení pro šerm, budeme velmi vděční, když se s námi podělíte. Díky všem předem za vaše sdílení!

Odpovědi
led

„Právě jsme se rozhodli dát našeho syna na šerm“…
Odpověď je jednoduchá, kontaktujte vedoucího/vedoucí šermířského klubu a řiďte se jeho/její pokyny.

Zvažte, zda má váš syn skutečný zájem, zda je ochoten a schopen podřídit se přísné disciplíně. „Chladné zbraně“ nejsou hračky a podléhají pravidelné technické kontrole.
Zde se musí v každé situaci zachovat klid a nebýt zbrklí.
Nemá smysl vyhazovat peníze za věci, které budou nevhodné nebo předčasné.
zdroj: dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží.

Malá vzpomínka na dávnou minulost:
Na své první setkání s „chladnou zbraní“ nezapomenu. Mistr šermíř nám předváděl simulaci zásahu kordem. Kolega, který měl být zasažen, se nesměl hýbat, mistr šermíř si odměřil bezpečnou vzdálenost a zaútočil. Z boku to vypadalo, že budeme muset zavolat záchranku. Jen díky přesnosti „útočníka“ a sebeovládání „oběti“ ke skutečnému zásahu nedošlo i když se košile ještě chvíli třásla strachy…

paul1

Něco se dá sehnat tady:
https://www.ru­byfencing.cz/ser­mirske-vybaveni/
Před vojnou jsem chodil na šerm, měl jsem i svůj fleret a masku. Dodnes vzpomínám na nácvik postojů:
„do střehu“ a „výpad“.
Trenér nás postavil do řady (bylo nás asi 20, chlapci i děvčata) a po zavelení uvedených povelů chodil ke každému cvičenci a opravoval jeho postoj. Ono se to nezdá, ale tyto postoje při větší výdrži pořádně namáhají stehenní svaly. Až tak, že jsem měl problém vyjít po schodech do bytu na 1. poschodí, kde jsme bydleli, musel jsem po čtyřech. 🙂

Pepina7897

Dobrý nápad.