VelkejDíDí

Máte někdo zkušenosti s kukuřičným sirupem („corn syrup“)? Potřebuju radu…

Na internetu jsem viděla recept na falešnou krev, která mimo jiného obsahovala i přísadu kukuřičný sirup. Nejsem si ale jistá, jestli se dá vůbec v ČR sehnat, a tak jsem se chtěla zeptat, jestli to už někdo někdy viděl či používal a dokázal by mi říct, zda by ten sirup dokázal nahradit třeba med.

Jinak v receptu na krev je také čokoládový sirup, voda a potravinářské barvivo, pokud by to někoho zajímalo 🙂

Odpovědi
anonym

Kukuřičný sirup není problém koupit ( http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=kuku%C5%99i%C4­%8Dn%C3%BD+si­rup ), ale vystačíš si s libovolným ´čímkoli´ podobné konzistence – pravděpodobně ten „recept“ pochází z USA, kde je kukuřičný sirup levnou (trošku – pokud jde o potraviny, podřadnou) a přitom zdravotně nezávadnou složkou.

elektrikář

U nás se v pekárenském průmyslu požívá sirup z ječného sladu. Je to na hnědou barvu třeba na vánočkách.