VampGirl

Máte nějaký tip na zdobení velikonočních kraslic?

Ráda bych si o Velikonocích udělala nějaké pěkné kraslice. Většinou pracuji s voskem a obtisky, ale letos bych chtěla zkusit něco nového. Mohli byste mi doporučit nějakou zajímavou třeba i složitější techniku? Nějakou jakou třeba sami na Velikonoce děláte a máte s ní nějaké zkušennosti. Děkuju.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zkuste to zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potrebuji-najit-pro-svou-dceru-nejakou-stranku-kde-se-muze-podivat-jak-by-si-mohla-vymalovat-vajicka

Další odpovědi
hanny 2

Teď malovali v pořadu Rady ptáka Loskutáka moc hezké kraslice,škoda že jste se nedívala!

hanulka11

a co si vyrobit něco na tento způsob?

http://babu.raj­ce.idnes.cz/kras­lice/

tom004

Můžete zkusit rytí jehlou do skořápky. Nic nového, ale již roky jezdíme na velikonoce na chalupu s partou a jednou někdo měl ten šílený nápad, „výrobu kraslic a následné hodnocení“. Očištěná,uvařená vajíčka obarvím (u nás výběr ze čtyř barev). Po uschnutí krátce vložím do rozehřátého bezbarvého vosku, po ztuhnutí opatrně ostrou ocelovou jehlou něco vyškrábu (odstraním vosk i vrchní vrstvu skořápky). Vložím do další barvy. Obarví se co je vyškrabáno, po vyndání z barvy se vejce opět vloží do vosku,obnoví se povlak, a opakuje se celý postup (vyškrábu jiný motiv,obarvím jinou barvou atd. Na bílém vajíčku se dají udělat třeba barevné květiny, fantasii se meze nekladou. Výroba těchto leckdy „skvostů“, je na přítomných mužích, věk nerozhoduje, hodnocení a udílení „hodnotných“ cen, na té lepší části, která obývá tento svět. Alespoň to o sobě tvrdí naše ženy. O legraci rozhodně nouze není.
Kdysi nás „tvořilo“ max. pět, dnes je nás někdy i deset.

Džuls

Moja malá sesternica doniesla zo školy krásne kraslice, ktoré robila sama, a to má len sedem rokov. Mala vyfúknuté vajíčka, ktoré celé potrela lepidlom a potom okolo toho vajíčka obkrúcala bavlnku na vyšívanie- takú tieňovanú a tie vajíčka sú fakt krásne a v podstate jednoduché.