máte nějaký osvědčený tip jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Nejlepší odpověď
annas

V konvici uvařím ocet s vodou, připadně octovou vodu. Podle toho, jak silný je nános. Někdo používá i kyselinu citronovou.
Doplňuji:
Chtěla jsem napsat: … uvařím ocet, případně octovou vodu. Pak samozřejmě nádobu vyvařím čistou vodou.

Další odpovědi
martina1

Stejně jako ostatní ocet.ale pak ještě alespoň jednou vyvařím konvici jedlou sodou a není tak cítit zbytek octa.

iceT

Jak pise Annas,nalit ocet,prevarit,a nekolikrat prevarit uz cistou vodu,da se pouzit i citronka,aspon nepachne.

panenka

Já ještě dodám že Octem čistím i kávovar když mi špatně překapává.Dám do něj vodu a ocet nechám překapat pak ještě jednou a pak ho nechám překapat obyčejnou vodou.

Bunnik

Já používám kyselinu citrónovou. Převařím, pak to tam chvilku nechám působit. Našla jsem si návody na internetu, nějak je zkombinovala a pak jsem to stejně matlala, jak jsem uznala za vhodné :)

rybíz

Já dám ocet, aby zakryl kovové dno ( asi 1 dcl ), 1 lžičku soli, doplním vodou do poloviny. Vodní kámen se rozpustí ihned, ale pozor při větším množství vody to zpění a přeteče.