Avatar uživatele
anonym

máte nějaký osvědčený tip jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Miroslavst, anonym, rybíz, kapka před 4944 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V konvici uvařím ocet s vodou, připadně octovou vodu. Podle toho, jak silný je nános. Někdo používá i kyselinu citronovou.
Doplňuji:
Chtěla jsem napsat: … uvařím ocet, případně octovou vodu. Pak samozřejmě nádobu vyvařím čistou vodou.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Stejně jako ostatní ocet.ale pak ještě alespoň jednou vyvařím konvici jedlou sodou a není tak cítit zbytek octa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Jak pise Annas,nalit ocet,prevarit,a nekolikrat prevarit uz cistou vodu,da se pouzit i citronka,aspon nepachne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já ještě dodám že Octem čistím i kávovar když mi špatně překapává.Dám do něj vodu a ocet nechám překapat pak ještě jednou a pak ho nechám překapat obyčejnou vodou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bunnik

Já používám kyselinu citrónovou. Převařím, pak to tam chvilku nechám působit. Našla jsem si návody na internetu, nějak je zkombinovala a pak jsem to stejně matlala, jak jsem uznala za vhodné :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Já dám ocet, aby zakryl kovové dno ( asi 1 dcl ), 1 lžičku soli, doplním vodou do poloviny. Vodní kámen se rozpustí ihned, ale pozor při větším množství vody to zpění a přeteče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek