Weroniq

máte nějaký oblíbený vyzkoušený recept na nepečený dortík?

takové ty z piškotů a zakysané smetany s ovocem a nebo třeba dělané i jinak :) ráda bych nějaký zkusila

Nejlepší odpověď
veveve

Tak třeby klasický třepaný koláč,Z kompo­tu,smetany a zvlášního pudinku který se nevaří, dá se koupit uplně kdekoliv.(Oetker Crème Olé), vše smícháme v uzavíratelné misce a protřepeme dokud to neztuhne a pak dáme na předem koupený korpus.=)

Zdroj: http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=1044­82

Další odpovědi
Damiana

Napadly mě hned tři. První dělá kamarádka a je to fakt rychlovka.
Druhý je hodně lehký a třetí opravdu pro mlsouny. Tak tady je máš a dobrou chuť!

  1. Koupíš si hotový koláčový korpus (seženeš všude, snad i ve večerce). Potřeš krémem (2 pomazánková másla bez příchuti osladit moučkovým a vanilkovým cukrem a rozředit ušlehanou šlehačkou – může být i ta ve spreji – na hustý krém), na to dáš mražené maliny (musí být zmražené!) a posypeš vanilkovým cukrem nebo poliješ červeným ovocným želé (ihned ztuhne!). Dá se podávat jen co se rozpustí maliny.
  2. Nastrouhaná jablka osladíš (já dávám med) podle chuti, přidáš trochu skořice a citronové šťávy a nastr. kůry, trochu podliješ vodou a povaříš. Přidáš jeden vanilkový pudink (rozmíchaný v troše vody) a uvaříš do zhoustnutí. Dno dortové formy pokladeš piškoty, potřeš směsí, dáš piškoty … Poslední vrstva je směs. Můžeš posypat trochou skořice. Dej ztuhnout do lednice a podávej se šlehačkou a meduňkou (ta nemusí být, ale já ji ráda).
  3. 1 kondenzované slazené – zkaramelizované mléko vyšlehej s 1 máslem. (Směs můžeš odlehčit i uvařeným vychlazeným vanilkovým pudinkem, který postupně vmícháš.) Krémem natírej Be-Be sušenky a lep k sobě. Celého „Hada“ ještě ze všech stran potři krémem a hodně posypej nastrouhanými vlašskými ořechy s trochou skořice. Zabal do fólie a nech ztuhnout v ledničce (je to takový rychlý „medovník“).