Damiana

Máte nějakou zkušenost s Isomaltem?

Jedná se o „falešný cukr“, který se používá v profi cukrářství hlavně na výrobu „skleněných“ ozdob na moučníky. Dostala jsem pixličku a chtěla bych z něj udělat „ledové“ ozdoby na vánoční dort. Ale radši si to chci dopředu natrénovat. Máte s tím někdo zkušenost? Třeba nějaký trik a fígl, na co si dát při práci s ním pozor a tak. Díky. 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

dívaly jsme se na Master Chefa a tam ho použily na 1 moučník obalovaly s ním kuličky vypadalo to jako pavučinka pošlu ti video z YouTubu a další si můžeš najít
přišlo mi to dost těžký i teď na tom videu :))
http://www.you­tube.com/watch?v=JMSwKVc­TNJg&feature=re­lated
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=239GSmR­W9XY
tady malují přímo tím cukrem motivy to je krásný :D))

briketka10

v tý Číně to jsou nějaké vánoční trhy
úchvatný a jak je rychlej !!

Damiana

Díky Briketko, chtěla bych z toho odlít nějaké vločky (v silikonové formě), jde o to, jestli se do toho ještě třeba něco přidává, aby to bylo dostatečně pevné, nezvlhlo to a nelámalo se to. Vím, že hotové se to má „opálit“ takovým tím „plamenometem“:-)) – ten mám – aby to úplně zprůsvitnělo a lesklo se to. Chci to prubnout už teď, jestli to bude stát za to.:-)

briketka10

tak aby to bylo úplně lesklý nedávej tam ten pytlík s karamelem co měl v ruce a žádný barvivo..
podívám se na postup to si nepamatuju oni to měli úplně
bílý a nádherný :))

briketka10

http://www.de­kordort.cz/pro­duct/suroviny-a-dekorace-jedle/isomalt/i­somalt-1kg/781
tady je návod a můžeš si přibarvit, nebo ne..
ať se ti to podaří ahojky :D))

Damiana

On to ale není karamel – je to taková základní hmota na tvrdé bonbóny – třeba i na BonPari – takže by se tam možná i nějaká ta chuť dala přidat. Čtu různé diskuze – někdo doporučuje třeba jablečný ocet, jiný to zase zatracuje, no zkusím to nějak. Každopádně díky a pa.:-)

briketka10

ten ocet bych tam nedávala to spíš nějakou mandarinkovou příchuť, nebo citronovou ten
kuchař tam přidal i nějakou červeň a ten sáček co do toho nasypal byl karamelovej ten znám z jednoho francouzského výrobku (krému),
hele ale teď je důležitý, aby ti ze samýho zkoušení něco zbylo na ty svátky :D))
no a co větrová – mentolová tu prodávaj čáu

Damiana

No, uvidíme…:-)

briketka10

větrový ani mentolový jsem nenašla ale jen tyhle:
http://www.hos­podynkam.cz/hos­podynkam/eshop/20-1-POTRAVINARSKE-BARVY-AROMA/128-2-aroma-do-potravin/1/9/0/
je mi divný, že tam není třeba skořicové a medové ??

briketka10

tak medový tam je už z toho slepnu ahój :))