Máte nějaké zkušenosti s hledáním kešek? Podařilo se nějakou najít?

Je uveden i takovýto list vlastností?

U každé keše je uvedená obtížnost a terén, přičemž pro tyto účely je používána stupnice s jednou až pěti hvězdičkami. V základu platí, že jednička je nejjednodušší a pětka nejtěžší. Hodnocení obtížnosti vyjadřuje náročnost nalezení keše na místě. Hodnocení terénu by mělo odrážet to, jak těžko se na souřadnice keše dostanete. Pojďme si ukázat, jak takové hodnocení vypadá.
Obtížnosti

1 * jednoduchá – nalezitelná i začátečníkem do několika minut
2 ** průměrná – předpokládaná doba nalezení je do 30 minut
3 *** náročná – i zkušený lovec keší ji bude nějakou chvíli hledat
4 **** obtížná – skutečná výzva i pro zkušené kačery, může vyžadovat zvláštní dovednosti, znalosti nebo důkladnou přípravu
5 ***** extrémní – bude opravdu velkým problémem, nalezení nebo otevření schránky může vyžadovat odborné znalosti a schopnosti

Kromě toho existují ještě stupínky mezi pro mezní případy – například obtížnost 3,5.
Terén

1 * bezbariérový přístup – keška odlovitelná i vozíčkářem, terén je zpevněný, relativně rovný a keš není vzdálená více než 800 metrů
2 ** vhodná pro malé děti – cesta ke keši vede většinou po značených cestách, neměla by být zde žádná prudká stoupání nebo klesání, vzdálenost ke kešce je do 3,2 kilometrů.
3 *** nevhodná pro malé děti – keš by měl zvládnout dospělý nebo starší dítě v závislosti na fyzické kondici, cesta ke keši může vést mimo značené trasy, lze očekávat strmá stoupání nebo klesání, výlet může být delší než 3,2 kilometrů.
4 **** pouze pro zkušené nadšence – velmi pravděpodobně bude mimo značené cesty, očekávej strmá stoupání nebo klesání (vyžadující použití rukou), případně výlet delší než 16 km. Může vyžadovat přenocování.
5 ****** extrémně náročný terén – vyžaduje speciální vybavení, jako je loď, horolezecká nebo potápěčská výbava. Počítej s vysokou obtížnosti a na tento stupeň keše choď minimálně ve dvou.

Může být použito hodnocení, kde se objevuje půl hvězdičky. To znamená, že keš nelze přesně specifikovat, a tak její hodnocení je mezi dvěma stupni obtížnosti či terénu.

Nejlepší odpověď
Funna

zkušenosti mám…nalézt se mi dokonce už nejakou povedlo a je jich bez pár kousků 6 tisíc…a pokud má někdo zájem cache hledat, tak si hodnocení může najít na např. na http://wiki.ge­ocaching.cz/wi­ki/Geocache..­.sem psát mudlům, jak jsou hodnocené cache obtížnost/terén je zbytečné, protože to hlavní pravidlo NECHOVEJ SE KE KEŠÍM JAK BLB jsi zde nezmínil…bohužel z rozmachem GPS v mobilech, kdy není třeba utrácet na pořádnou navigaci je jich čím dál tím víc ☹

Další odpovědi
Nuk nuk

Lovíme naprosto běžně. On když člověk odloví pár kousků, tak se z toh snadno stane chronická záležitost :D
Máme děti, lovíme pár roků, takže do skóre, jaké má za sebou Funna máme daleko, ale za 500 už se nám to přehouplo.
Zbytek napsala Funna.

nyjono

Celou tvou esej je číst zbytečné.
Kešky nehledám. Známí ale ano a nacházejí bez problémů.

zjentek

S hledáním keše se potýkám celý život. Je to taková vášeň, že ani bankokonto a ty věci okolo mě nijak nevzrušují.
Žádnej fakt pořádnej keš jsem zatím ale ještě neobjevil.

Funna

nuk nuk…jsem ona…takže „napsala“ .-)

Nuk nuk

Omlouvám se. Ono se to z těch přezdívek těžko pozná. Funna je sice v ženském rodu, ale jistá jsem si nebyla ;)