Bronzový

Máta ? Na co ?

na zahrádce mi vyrostla krásná máta, ale jak jsem tak přemýšlela tak jediné co vím, že se dává do mojita ... co děláte s mátou vy ? Znáte nějaky receptík ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já ji mám rád hlavně na toto:
Mojito (vyslovováno španělsky [mɔˈxito] – „mochito“) je tradiční kubánský koktejl. Mojito zpravidla obsahuje čerstvé lístky máty, bílý rum, surový třtinový cukr, limetky a perlivou vodu. Podává se ve vysokých sklenicích se slámkou a míchátkem. Místo limetek se někdy používá limetková šťáva a místo cukru sirup (guarapo). V některých verzích se do nápoje také přidává některý hořký likér (Angostura bitter).

a na čaj.

link:
http://cs.wikipedia.org/…

Další odpovědi:

Zlatý

Já piji mátový čaj který mi hodně pomáhá při bolestech a nebo lístek z máty dávám do sektu s jahodami.

Stříbrný

Máta podporuje trávení.Já si dělám čaj.

Zlatý

Velmi pěkně vypadá i na dortících, pohárech a třeba i na dozdobení palačinek, stačí dva lístky. Může se i lístek žvýkat k osvěžení dechu.

Zlatý

Muzete udelat matovy caj-podporuje traveni a pomaha proti bolesti hlavy.
Nebo si vytvorte polevu na zmrzlinu,zakusek,moucnik -mátové kulí(nevim jak se to pise v angl.)-rozmixujte listky maty s limetovou stavou a trtinovym cukrem,je to vynikajici
Nebo muzete pripravit jiz vyse zminovane Mojito

rynek : cte se to Mohito -jde o kubanskou spanelstinu

DOBRÝ DEN.MÁTA UPRAVUJE CELÉ ZAŽÍVÁNÍ,OCHLAZUJE V LETNICH DNECH,NAVOZUJE HARMONI A JEJÍ VŮNĚ OSVĚŽUJE DECH.DO DVOULITROVÉ LÁHVE NALIJTE PŘEDEM VYLUHOVANÝ SCHLADLÝ SILNÝ ZELENÝ ČAJ S MÁTOU.PŘIDEJTE ŠTÁVU Z CITRONU A GREPU,JEN MÍRNĚ OSLADTE A DEJTE LAHEV DO LEDNIČKY.NEJEN,ŽE JE TENTO ČAJ VELMI PROSPĚŠNÝ PRO VAŠE ZDRAVÍ ALE JE VELMI OSVĚŽUJÍCÍ V LETNÍCH DNECH.---ZDRAVÍ VÁS ---ZAJ-PO

Zdroj: VLASTNÍ ZKUŠENOSTI A ZNALOST BYLIN

Zlatý

Já dávám větvičku třeba jen do konvice nebo láhve s vodou na pití.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.