bolak

Masturbují jeptišky?

Maj to od boha povolené?
Doplňuji:
Díky že jste se odvážili reagovat i na takovouhle závažnou a choulostivou záležitost, škoda jen že jsem dostal tak málo odpovědí a nikdo z odpovídajících neuvedl citaci z oficiální zdroje, takže si pravdivost vašich rad nemůžu řádně ověřit.

hanulka11: Čemu se křeníš člověče? Že mě zajímá jestli si i matka představená občas krátí volnou chvíli nějakou tou příjemnou činností? Na tom přece není nic zábavného, víš jaká musí bejt v klášteře nuda? Já bejt jeptiška tak prakticky nedělám nic jinýho.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Bůh nedovoluje masturbaci nikdy a nikomu, natož jeptiškám. Při provozování masturbace člověku postupně vypadají vlasy a zuby, člověk si přivodí zánět šlach a skoliózu. A při ferekvenci více než jednou týdně navíc dotyčný oslepne a IQ mu klesne pod stovku.
To ty ještě nevíš? :D

Další odpovědi
arygnoc

Mníška (jeptiška) je manželka Kristova.
Osobne si myslím, že aj manželky masturbujú.

Bronzový

Lucijej:

„Bůh nedovoluje masturbaci nikdy a nikomu“ – to je cirkevný výklad, nie „prikázanie“ z Biblie. Pokiaľ viem, v Biblii Boh zakázal ukájať sa Onanovi (onaniu), nespomínam si na žiadnu ženu, ktorej by toto zakazoval.

jmhad

Jasně že ano.Jenže někdo se takového tématu bojí.Desatero přikázání Božích o ničem takovém nemluví a ani Řád čistoty " Nevěst Ježíše Krista" /což je jejich oficiální název/ se o ničem takovém nezmiňuje.Z toho vyplývá,že se takové uspokojení tělesných /ale zejména duševních/ potřeb předpokládá a toleruje.Je to pořád lepší,než kdyby celý takový Řád skončil v blázinci a v krajním případě to za pár Otčenášů stojí.

Sůwa

Stejně je mi divné, že by jeden chlap, ještě ke všemu dávno mrtvý, směl podle církve mít tolik nevěst. I kdyby žil, na tolik nevěst by stejně nestačil, tak co by jim chudinkám zbývalo 🙂.

michael69

Jeptišky se snaží o sexuální zdrženlivost a zrovna tak kněží (tedy u katolíků). Jestli masturbují či ne je zpovědní tajemství,takže se těžko něco dozvíš. :)) Měl jsem známou,která je řádovou sestrou a co vím,tak ony všechno dělají pro Boha,nebo lépe řečeno,věnují svou každodenní činnost Bohu.Jakmile přijde řeč na sexualitu,tak v tom bloudí.Většinou prohlásí,že to je svátost ve svazku manželském atp. Meta je v tomto zůstat neposkvrněná věrná Kristu......Mys­lím,že žena s velkým sexuálním libidem nemá ambice se stát „boží služebnicí“.Což je dobře,podle mne.U mladých řádových sester ten sexuální přetlak jde asi přes sny a přes spánek vůbec. Pokud tyto projevy spojují ještě s nějakým pocitem viny,tak je to vůbec náročné.Vsadil bych se,že to končí nějakými sexuálními dysfunkcemi u těchto lidí,nebo piodobnými projevy jako rakovina prostaty atd…Sexuální zdrženlivost v církvi byla zavedena Tridentským koncilem v 16.stol.Před tím to nebylo povinné,takže si katoličtí kněží plnými doušky užívali. Mě osobně přijde úsměvné to,že i dnešní církev má problém s lidskou sexualitou ve všech jejich projevech.Jako by Bůh odměňoval za to,že nikdy a nikde s nikým. :)

hanulka11

Panebože tak se jich zeptej:D:D:_D: ,asi ti horko leze na mózu

bolak

Lucijej: No to já všechno vím tohle, ale to platí i v kostele? Tam je to taky zakázaný? Není tam nějaká výjimka, třeba během bohoslužby?

Lucijej

Výjimky neexistujo. Navíc v kostele to platí tuplovaně, tam tě nesmí napadnout ani myšlenka na to ;o)

bolak

hanulko to jsou vodpovědi úpně na pendrek co tu vod tebe dostávám :) takhle se nic nedozvím, ty seš samá dvojtečka, samý big déčko, ale podívej se na kategorii, jsme v zábavě? nejsme. Tak odpovídej s plnou vážností!