Natty*

Desatero božích přikázání

Nevíte co znamená NESESMILNIT??
Vím, že je to v Desateru božích přikázání. Také jsem význam tohoto slova hledala na internetu, ale nedostalo se mi odpovědi.. Díky
Doplňuji:
Já vážně hledala, ale je dost možné, že špatně. Pokud mi tedy odpovídat nechcete, nemusíte. Jinak děkuji aspoň za link 🙂

Nejlepší odpověď
M.

V tom případě jsi hledala špatně. http://www.slovnik-cizich-slov.cz/smilnos­t.html

Další odpovědi
www

Vím.
Přesněji, dle božího zákona to najdeš zde (hledalas špatně):
Doplňuji:
Ne, že špatně, spíše vůbec ne. Zkrátka – jen aby byla otázka.. ☹

Zdroj: postoloprty.far­nost.cz/duchov­ni-slovo/katecheze-mravoucne/6-bozi-prikazani-nesesmilnis/

david22

Smilnit se dá i „v srdci“.

Matouš 5.28
…Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci.
Doplňuji:
Čili ne jen fyzický akt.

pizlicka

smilstvo-poměr s někym,s kym nejsi v manzelstvi.ci­zolozstvi-kdyz jsi v manzelstvi a mas pomer s nekym jinym-cizím,nez je tvuj manzel.