Rokio

Mám velkou naději podle budhismu zrodit se po smrti jako vyšší bytost?

Narodil jsem se jako duševně nemocný. V dětství jsem spadl na hlavičku. Během školního věku jsem onemocněl bipolární poruchou. Na obchodce jsem měl pár psychotických ataků a utrpěl jsem ještě středně těžké postižení pohybového aparátu.

Objektivně jsem na tomto světě trpěl hodně a neměl bych proto po smrti mít dobrý život?

Přesto se cítím skvěle a jsem rád, že žiji.

Nejlepší odpověď
hapiky

A ta vyšší bytost je co?
Rozhodné budou tvé činy či tvé zásluhy na Zemi.
Lidí s „čistým srdcem“ je málo. Já to o sobě ani zdaleka říci nemohu.

Další odpovědi
paul1

Pokud se nemýlím, tak podle budhismu po smrti nastává reikarnace, ve které dostane člověk v dalším životě šanci napravit chyby, kterých se dopustil v tomto životě.

aliendrone

Twl – znám lidi, kteří zažili takové věci, že by z tvého „utrpení“ asi utrpěli srdeční zástavu v důsledku nezastavitelného mohutného smíchu. ;) :D

POKUD se tedy zrodíš po smrti jako vyšší bytost, tak tipuji, že jen o pouhých pár nanometrů. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.