dark_mind

Jak poznám psychickou poruchu?

Už minimálně před týdnem jsem se sama sebe zeptala, mám psychickou poruchu? Začínala jsem si uvědomovat, že něco není v pořádku.

  • S blízkými se cítím nepohodlně, s cizími už vůbec pohodlně, sama jsem bez duše.
  • Rychlé změny nálad, chvíli jsem šťastná, poté naštvaná a nakonec zlomená propuknu v pláč.
  • Slzy ne a ne zastavit, pocit beznaděje převládá.
  • Často držím v ruce žiletku u zápěstí, ale netrhnu. Přemýšlím jaké by to bylo, kdybych vydechla naposledy.
  • Chci na chvíli pokoj od myšlenek, od hlasů, které mi říkají, že jsem zbytečná.
  • Tma, ticho, slabá hudba je pro mě slast, dokážu dýchat. Nejlépe o půlnoci.
  • Skoro nespím, po nocích brečím, přemýšlím.
  • Když jsem doma sama křičím, křičím ať ty hlasy utichnou.
  • Povídám si sama pro sebe, abych se někomu svěřila, nikomu nevěřím, ani blízkým.
  • to vše mám tak rok

…Víc se mi sem psát nechce, je toho už teď dost. Myslíte, že je něco v nepořádku? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

To není otázka pro laiky v internetu, ale pro odborníka
(psychologa, psychiatra) po řádném vyšetření.

Ač jsem laik, řekla bych, že něco je v nepořádku.

Další odpovědi
zbyndo

Áno,nie je to v poriadku, nepíšem ako odborník,ale z vlastných skúseností.Ak len trochu môžeš,premož sa,a navštívte psychiatra,keby si mala zlomenú nohu,nešla by si na oddelenie,kde Ti ju zrengenuju a dajú do sadry?Dobrý psychiater určí diagnózu,následne odporučí psychológovi,ale urob ten krok,nerozmys­laj,myslenie sa ti aj tak zmení,a všetko bude OK.

Drap

Dost dobře nepoznáš. Navštiv psychologa.

Alesh

Kolik ti je?

klob1

Dnes dost lidí a dětí se dostává do takových to různých stavů. Také vím, co to je, tedy u mě to bylo jiné, ale příšerné. Vina jako u mě, nadávky moje, sobě, že není u mě schopnost něco dělat Což dřívě bylo naopak. Rok, nežli bylo u mě nasatlo řešení. Objednej se na psychologii, ten určí i jestli je na Ambulantní psichyatrii. Ale jak to poiseuješ , tak to bude. Takže možná se i na tu Psichyatrii se objednat. U mě to trvalo k psycholožce a i k tomu dalšímu třičtvrtě roku. Takže neotálej, čím dříve se to bude řešit tím dříve budeš opět v pohodě. Já dnes už mám opět pohodu. To, co popisuješ měla i moje kamarádka. Nic to není zvláštního a uvidíš, že třeba potkáš lidi, o kterých by jsi to neřekla. On nikdo o tom nemluví, stydí se, ale kdyby to každý hned věděl a řešil, tak by to bylo jiné. Najdou se hloupí lidé, co se budou posmívat, ale tak člověk pozná, jací jsou a za co stojí, protože moudrý člověk se takovým lidem nebude smát, protože ví, že i jemu se to lehce může přihodit kdykoliv. A věř, že já dříve, ani myšlenkou, že by mi něco takového mohlo stát a někdy se podívat k těmto odborníkům.
Neotálej a co nejdříve řeš, běž ke svému lékaři, on ti dá kontakt na psychologii popř. psychiatrii v okolí. Jsi normální a ti dnes mají každý svého psycho. Ti, co nenají tak jsou letadla. Nic ve zlém, to jednou někdo měl na placce napsané. " Všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo"

zjentek

Bože, chcete tu dívku… chcete ji mít na triku? Kklíííd!

Alesh

+1