katušš

Je problém s komunikací psychická porucha?

Už delší dobu na sobě pozoruji, že čím jsem starší, tím větší mám problém komunikovat s lidmi a navázání očního kontaktu. Nejdu třeba ani do obchodu, protože vím, že bych musela říct, co chci koupit. Mám z toho panickou hrůzu. I s lidmi, které znám už třeba 10 let je to rok od roku horší…a s muži je to ještě asi tak 10* horší

Nejlepší odpověď
pusinka50

Ano, je to psychická porucha. Je to tzv, sociální porucha, strach z lidí, ať již známých nebo cizích. Zkusila bych psychoterapii, nestyď se a najdi si podle svého bydliště nějakého psychologa, pomůže ti mluvit o svých problémech a snad společně najdete prapůvodní kořen tvého problému. Nenech to narůst do větších a obludnějších problémů, jednej, může to být časem mnohem horší, jednej rychle a objednej se ke specialistovi

Další odpovědi
Drap

Pokud se to stále horší, a nedokážeš s tím sama nic dělat, tak by určitě stálo za úvahu , navštívit odborníka.

huxa

také jsem to tak měl, dnes se toto vše už řadí do jistých poruch, dnes ale už má díky tomuto každý poruchu v něčem…

Omluvte mě za dětinský výraz, ale musíš to mít vše trochu v p*či a potom ti už toto problém dělat nebude ;) zkus si najít nějaké lidi, s kterými si budeš rozumět, ne kamarádky 24/7, ale někoho, s kým budeš chodit třeba na dvě hodinky týdně ven a probereš vše, co se vám stalo :) dále to chce se trošku naučit ovládat a umět toto „zkrotit“

MichalN

Zkus se podivat tady: http://www.ef­tpsychologie.cz/