Mám problémy s tím,že moc nerozumím německému poslechu.

Za 4 roky dělám maturitu a do té doby bych chtěl perfektně hovořit a rozumět německy. Poradili byste mi prosím, jak často mám trénovat s poslechem, případně jaké německé rádio si mám naladit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Já jsem často sledovala třeba německý kanál - jakýkoli RTL a podobně. Ve škole mi to hodně pomohlo a poslechy jsem zvládala na výbornou bez nějakých problémů.
Žádné německé rádio neznám, ale zkus najít nějaký film v německém jazyce, cokoli. Existuje určitě i nějaké CD, kde budou poslechy.
Doplňuji:
Můžu ještě doporučit, aby jsi při poslechu měl maximální ticho a plné soustředění, nemysli na nic jiného. To aspoň pomáhá mě..

Další odpovědi:

Nět Internet?
Tak já si zadala do vyhledávače německy vysílající rozhlasové stanice a objevilo se krom jiného toto:

Rozhlasové stanice Praha 10 - Firmy.cz

Kategorie Rozhlasové stanice Praha 10 … Provozování německého televizního a rozhlasového vysílání. … Provozujeme rozhlasovou hudební stanici. … Provoz rockové regionální rozhlasové stanice vysílající na 95,3 FM.

www.firmy.cz/…

Pokud to má být kvalitní příjem a dobrý poslech, tak bych volila tuto možnost.

Stříbrný

pochybuji,že by jsi na obyčejném rádiu chytil v ČR němce.To spíš na TV.

Chytit by se dali i německé stanice ale musel bys mít vojenskou vysílačku kde je mnohem větší rozsah frekvencí a to i zahraničních.Já na ní dokážu naladit i rusy.

Stříbrný

Kup si poslechové výukové CD, DVD s doprovodným textem. A chce to šrotit co nejvíc slovíček a učit se časování sloves.

Zlatý

Já se dívala na německé filmy s českými titulky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.