Beny

Mám problém s notebookem. Předem děkuji za odpověď

Potřebuji pomoci s mím notebookem. Včera mi jaksi upadl na zem ze stolu a obrazovka změnila barvu, potřebuji poradit jak se toho bez opraváře zbavit. takhle: https://www.fa­cebook.com/ajax/mer­cury/attachmen­ts/photo.php?fbid=69­0217207664133&mo­de=contain&wid­th=176&height=176
všechno co je tmavé je do zelena a vše co se světlé je do růžova.
Doplňuji:
https://24.me­dia.tumblr.com/5a343e9­9478d0810a9d7d93b03f4481­f/tumblr_mxfwyb­SHQr1spabbwo1_500­.jpg

Nejlepší odpověď
www

Bez servisu (opraváře) pro nezkušeného jen těžko, zda-li vůbec.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud nepomůže restart, doporučuji ten servis. Žádného ‚Ferdy mravence-práce všeho druhu‘ bych k tomu raději nepouštěl.

Další odpovědi
cochee

Souhlasím s www, na opravu tohohle bych si netroufl ani já, max. tak sám na svém notebooku. Nehledě k tomu, že náhrada za poškozený LCD panel není v obchodě běžně ke koupi, na rozdíl např. od pevného disku nebo třeba paměti.

led

stretla som sa s takou závadou.
Poškodený kontakt na LCD panel. Zjavne pádom sa povytiahol konektor panela (šťastná závada), alebo poškodil kábel (smutná závada) Závadu laik nedokáže odstrániť. Skúsený hardwarista – elektronik to dokáže aj bez servisu (pokiaľ nie je poškodený aj panel) opraviť. Lepšie je však navštíviť odborný servis, najlepšie priamo pre konkrétnu značku NB. Katastrofálna situácia – výmena LCD panela nie je lacná s tým treba počítať. Na slovensku sa ceny za panel pohybujú od 100 do 200€