Pokročilý

Mám POCIT že někdo (někdo hodně blízký) nesnáší mé náboženství (Buddhismus) a mně to strašně mrzí. Co mám dělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

a není problém v tom, že o tom náboženství před tím hodně blízkým člověkem stále mluvíš? Asi mu to vadí, tak o tom náboženství před ním vůbec nemluv.
Je to Tvoje víra, ne jeho.

Další odpovědi:

Zlatý

Souhlas s Fablen - snaž se před ním o tom nemluvit a moc se "neprojevovat" - tím jenom zbytečně provokuješ. Vysvětlit, že na Tvém náboženství není nic špatného, ses už asi snažila, ne? A předpokládám, že to moc nepomohlo... Tak o tom prostě nemluv a doufej, že si dotyčný pomalu zvykne a nějak to rozdýchá... některý věci potřebujou hodně času.

Zlatý

S vírou (nebudu používat slovo náboženství, protože to není to samé), je to těžké.

Osobně si myslím, že je to každého věc, v co věří, pokud mne nezačne svou vírou obtěžovat (vysvětlovat mi ji, pokud se mnou žije, zdílet ji, nebo se podle ní třeba stravovat, modlit, atd.).
V tom momentě se stáva nepříjemným člověkěm bez ohledu na víru.

Snažte se chovat v duch řčení "Nečiň, co nechceš by bylo činěno tobě."
Vůbec se o víře nebavte (o nevíře TAKÉ), prostě si všímejte života takového, jaký je.
Pokud vaše víra vyžaduje nějaké rituály, konejte je v nepřítomnosti osoby, na které Vám zaleží, ne Váš blízky.
Tudíž za zhoršení vztahu můžete Vy, protože něco nového musí přijmout (smířit se s tím) oba aktéři vztahu (jakéhokoli).

Anebo hledejte vhodný kompromis (ale ten musíte učinit Vy, z důvodů už výše uvedených).

NEARGUMENTUJTE svou vírou, skuste v konfliktu argumentovat rozumně.

a vůbec, je toho hodně.

Resumé: základem je tolerance.
Vy teď máte problém (že Vašemu blízkému to vadí [kolik lidí mně taď zatratí: mně vadí jakákoliv víra v nadpřirozeno nebo nadpřirozené bytosti]), tak vy se musíte přispůsobit jemu, protože vy jste do vztahu donesla něco (nového), co ten vztah kazí, narušuje.

Pokročilý

NÁBOŽENSTVÍ holt VYVOLÁVÁ KONFLIKTY. V makro i mikro měřítku. Nejen mezi různými náboženstvími, ale i mezi věřícím a ateistou. JE POTŘEBA S TÍM POČÍTAT a naučit se s tím žít (oba). ŘEŠIT TO BUĎ oboustranným ZVÝŠENÍM TOLERANCE, NEBO ROZCHODEM. Jinak budou ty konflikty a budou se stupňovat a stejně to (v lepším případě) skončí tím rozchodem...

Ze by tak tolerantni nabozenstvi jako je Budhismus netoleroval to ze nekdo byt hodne blizky netoleruje ?
Pocity stranou ! Nemavat cervenym hadrem ani nicim jinym - tedy vice mene nedelat nic, nez si hledet sveho vlastniho nabozenstvi !
Jey

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.