hapiky

Mám, nebo nemám ocenit odpověď – viz popis?

Stává se mě často, že se mě tady v odpovědích líbí určitý postoj či názor, ale s další části odpovědi třeba zásadně nesouhlasím. Rád bych ocenil to, co se mi líbí, ale jak můžu když je druhá polovina podle mě špatně, nebo si v tom horším případě částečně protiřečí.

Původní dotaz
Mám nebo nemám?

Nejlepší odpověď
annas

Vaše otázky jsou převážně názorové, byť často nepřesně formulované.

Záleží na vás, zda oceníte názor, ačkoliv neodpovídá vaší představě, nebo poděkujete za odpověď, že na vaši otázku někdo reagoval.

U odborných odpovědí je vhodné poděkovat za správnou odpověď. Názor je názor – ten se vám může, nebo nemusí líbit, i když máte jinou představu. Ale poznáte jiný pohled na danou skutečnost.

Je to vaše rozhodnutí, záleží to jen a jen na vás. Když dva dělají totéž, není to totéž …

Dave Logan
„Jiné názory nejsou nepřáteli. Jsou to spojenci, kteří pomohou vytvořit lepší myšlenky.“

Další odpovědi
led

Výhradu k odpovedi predsa môžte napísať v diskusii. Pokiaľ je diskusia plodná a k predmetu otázky, môžu sa práve naopak doplniť, aktualizovať informácie, ktoré by v stručnej odpovedi, alebo rozpornej zanikli.
Ak aj nedáte bod, palček, hviezdičku aspoň dáte najavo, že ste sa danou odpoveďou zaoberali, aj keď v určitých momentoch s odpovedajúcim nesúhlasíte.
Dať, alebo nedať bod je len na vašom rozhodnutí.

orwell

Ale jo, máš. Tím nic nezkazíš a lidem se má dělat radost. To já, když dostanu bod, tak jdu hned na panáka a slavím až do večera 🙂
Tak třeba teď dám všem zde bod, i když jsem se na nic neptal. Čistě z radosti, že mě včera neumlátily kroupy.

Kepler

Naprosto souhlasím s led. Pokud se ztotožňuju alespoň s částí odpovědi, paleček dám, ale v diskuzi přidám výhrady. Od toho diskuze je.

ivzez

Rozumím Vám, také tu někdy mám problémy
s ohodnocením odpovědí na své otázky.

Pokud by šlo o odlišný názor, klidně jej ohodnotím, přestože mám sama názor jiný.

V případě, kdy s názorem nebo s částí odpovědi nesouhlasím,
to už je těžší.
Tam se rozhoduji podle toho, v čem nesouhlasím. Jde-li o něco,
co považuji za zásadní, odpověď většinou*) neohodnotím.

*) Mám dojem, že jsem snad jednou ohodnotila i takové odpovědi
a do diskuze napsala, že jsem hodnotila pouze ochotu a čas odpovídajících.

V případě odpovědí na jiné otázky hodnotím podle situace.
Je-li možné vybrat správnou odpověď, ohodnotím tu.
Je-li správných odpovědí víc, ohodnotím tu, o které se
domnívám, že by tazateli mohla nejvíce pomoci.

V případě, že nelze hodnotit správnost, někdy nehodnotím
vůbec, jindy vyberu vtiponou odpověď apod.

A vždycky hodnotím odpovědi (obsah),
nehodnotím podle autora odpovědi.