sandy45

Mám nárok na finanční odškodnění?

V naší ulici se dělá rekonstrukce plynového a vodovodního řadu.Musel jsem proto zlikvidovat záhon jahod a část pole s bramborami.Mám nárok na finanční vyrovnání za ušlý zisk? Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jde o to, čí je pozemek na kterém záhon je. Pokud je váš, tak ano. Nikoli za ušlý zisk, ale jen náklady na sadbu.
Další věc je, jak daleko dopředu jste věděl/a, že se zde bude provádět plynofikace. Pokud to bylo před sadbou, něměl/a jste místo osazovat.

Další odpovědi
nyjono

Ty jahody a brambory slouží jako zboží v podnikání? Že je požadován ušlý zisk?
Pak asi podrobně vyčíslit a možná to dopadne.
A jak píše JájsemRaibek, jak dlouho dopředu byla rekonstrukce oznámena, to hraje velkou roli.

Kryšpín

Nárok je, ale občas platí, než tam dojdu tak padnu

ivzez

Jestli jste jahody i brambory vysadil, přestože jste předem věděl o plynofikaci
a rekosntrukci (stačí i jen o jednom), nemáte nárok na žádné odškodnění.

Jestli jste nevěděl jenom proto, že jste nesledoval
úřední desku, je to totéž, jako kdybyste věděl.