perry001

mám nárok na odškodné?

pokud se mnou nabourá autobus, vinou řidiče jiného vozidla, já v souvislosti s nehodou mám otřes mozku a pracovní nesschopnost, mám nárok na odškodnění – ušlý zisk za krácenou výplatu v důsledku marození?popřípadě jak postupovat? děkuji

Nejlepší odpověď
johana 56

Při dopravní nehodě se vyšetřetřováním PČR dokazuje nebo vylučuje míra vlastního zavinění (zkušenost).Při vzniku nároku jsou další náležitosti řešeny s pojišťovnou řidiče,který nehodu zavinil,v případě žaloby soudní cestou.

Informace ve zdroji
http://www.cze­pa.cz/news/od­skodneni-pri-nehodach-a-pracovnich-urazech/

Další odpovědi
Drap

Odškodné požadovat můžeš. Pokud se nedohodnete, musí rozhodnout soud

Mirdas

Potřebujete zprávu k této nehodě od PČR a lékařskou zprávu. S tím zajít na pojišťovnu a nebo přímo do právní kanceláře která se na takové případy specializuje.

emilly417

A pokud se Vám s protistranou nepodaří dohodnout a budete muset k soudu, doporučuji se spíše obrátit na specializovanou společnost, která se získáváním finančního odškodnění speciálně zabývá, protože za právníky dáte majland.

johana 56

Formuláře týkající se nehody zasílá pojišťovna již během šetření.
Náhrada ušlé mzdy a výplata bolestného (dokládá se lékařský posudek s obodováním) je pojišťovnou vinníka vyplacena až po ukončení pracovní neschopnosti.Pří­padné výdaje spojené s léčbou (recepty,doplat­ky,regulační poplatky, také cestovné pokud musíte na příp.kontroly dojíždět) je možno předkládat průběně.Odkodné je řešeno samostatně.
Jestliže máte uzavřenu svou úrazovou pojistku,vzniká nárok na plnění také z ní.V tomto případě předložíte pojišťovně, se kterou je sjednána,závěr šetření PČR a lékařskou zprávu z prvního ošetření po nehodě.Zde není nutné čekat na ukončení PN.