Pokročilý

mám nárok na odškodné?

pokud se mnou nabourá autobus, vinou řidiče jiného vozidla, já v souvislosti s nehodou mám otřes mozku a pracovní nesschopnost, mám nárok na odškodnění - ušlý zisk za krácenou výplatu v důsledku marození?popřípadě jak postupovat? děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Při dopravní nehodě se vyšetřetřováním PČR dokazuje nebo vylučuje míra vlastního zavinění (zkušenost).Při vzniku nároku jsou další náležitosti řešeny s pojišťovnou řidiče,který nehodu zavinil,v případě žaloby soudní cestou.

Informace ve zdroji
http://www.czepa.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Odškodné požadovat můžeš. Pokud se nedohodnete, musí rozhodnout soud

Bronzový

Potřebujete zprávu k této nehodě od PČR a lékařskou zprávu. S tím zajít na pojišťovnu a nebo přímo do právní kanceláře která se na takové případy specializuje.

A pokud se Vám s protistranou nepodaří dohodnout a budete muset k soudu, doporučuji se spíše obrátit na specializovanou společnost, která se získáváním finančního odškodnění speciálně zabývá, protože za právníky dáte majland.

Diskuze k otázce

Stříbrný

johana 56

Formuláře týkající se nehody zasílá pojišťovna již během šetření.
Náhrada ušlé mzdy a výplata bolestného (dokládá se lékařský posudek s obodováním) je pojišťovnou vinníka vyplacena až po ukončení pracovní neschopnosti.Případné výdaje spojené s léčbou (recepty,doplatky,regulační poplatky, také cestovné pokud musíte na příp.kontroly dojíždět) je možno předkládat průběně.Odkodné je řešeno samostatně.
Jestliže máte uzavřenu svou úrazovou pojistku,vzniká nárok na plnění také z ní.V tomto případě předložíte pojišťovně, se kterou je sjednána,závěr šetření PČR a lékařskou zprávu z prvního ošetření po nehodě.Zde není nutné čekat na ukončení PN.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.