Avatar uživatele
perry001

mám nárok na odškodné?

pokud se mnou nabourá autobus, vinou řidiče jiného vozidla, já v souvislosti s nehodou mám otřes mozku a pracovní nesschopnost, mám nárok na odškodnění – ušlý zisk za krácenou výplatu v důsledku marození?popřípadě jak postupovat? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Při dopravní nehodě se vyšetřetřováním PČR dokazuje nebo vylučuje míra vlastního zavinění (zkušenost).Při vzniku nároku jsou další náležitosti řešeny s pojišťovnou řidiče,který nehodu zavinil,v případě žaloby soudní cestou.

Informace ve zdroji
http://www.cze­pa.cz/news/od­skodneni-pri-nehodach-a-pracovnich-urazech/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Odškodné požadovat můžeš. Pokud se nedohodnete, musí rozhodnout soud

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mirdas

Potřebujete zprávu k této nehodě od PČR a lékařskou zprávu. S tím zajít na pojišťovnu a nebo přímo do právní kanceláře která se na takové případy specializuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
emilly417

A pokud se Vám s protistranou nepodaří dohodnout a budete muset k soudu, doporučuji se spíše obrátit na specializovanou společnost, která se získáváním finančního odškodnění speciálně zabývá, protože za právníky dáte majland.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Formuláře týkající se nehody zasílá pojišťovna již během šetření.
Náhrada ušlé mzdy a výplata bolestného (dokládá se lékařský posudek s obodováním) je pojišťovnou vinníka vyplacena až po ukončení pracovní neschopnosti.Pří­padné výdaje spojené s léčbou (recepty,doplat­ky,regulační poplatky, také cestovné pokud musíte na příp.kontroly dojíždět) je možno předkládat průběně.Odkodné je řešeno samostatně.
Jestliže máte uzavřenu svou úrazovou pojistku,vzniká nárok na plnění také z ní.V tomto případě předložíte pojišťovně, se kterou je sjednána,závěr šetření PČR a lékařskou zprávu z prvního ošetření po nehodě.Zde není nutné čekat na ukončení PN.

před 3432 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek