Mám na to, abych mohla chodit na lezení?

Ahoj. Chtěla bych začít lézt. Když jsem byla malá, lezla jsem na stromy, ale o to nejde. Už pár let mám docela slabé paže, jen běhám a orbitrekuju atd. (asi jako každá holka), ale v poslední době jsem k tomu přidala posilování rukou. Posilování mě moc nebaví, ale chtěla bych začít lézt. Včera jsem ve fitku udržela celou váhu těla na dvou rukou - visela jsem. Neměla jsem ale sílu se přitáhnout a na jedné ruce se neudržím už vůbec. Nevím, jestli mám ještě posilovat, nebo jestli můžu začít lézt rovnou. Jelikož i to udržení celého těla nevydržím tak dlouho a bolí mě od toho klouby prstů. Nikdy jsem nelezla, tak vůbec nevím... Potřebovala bych odpověd asi od někoho, kdo s tím má zkušenosti :)

Odpovědi:

Přidej se do ´klubu´ - a klidně začni lézt, i když máš ´slabší´ ruce. Klidně začni lézt třeba v ´tělocvičně´ (hale), vyzkoušíš si techniku pěkně v teple a bezpečí (a pohodlí) a časem uvidíš, jestli tě lezení zláká i na skály (písky) nebo třeba do velehor.
A hlavně - pro schopnost "lézt" je důležitější psychika, než svaly, svaly natrénuješ snáze.
;-)

Pokročilý

Pane Lorenc, uvezu to?

http://youtu.be/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.