bauerlukin

Má svalnatý soupeř lépe chráněná nervová zakončení?

Zdravím četl jsem něco o sebeobraně a těch nervových zakončeních, na které se má bránící se člověk zaměřit, chce-li se ubránit. Zároveň jsem ale taky četl, že ten kdo pravidelně posiluje, má chráněno tělo před různými úrazy, protože se prý třeba okolo míchy vytvoří svalstvo, které chrání před poškozením. Zajímalo by mě jestli se svalstvo tvoří i okolo těch různých nervových zakončení, kolem kterých rostou svaly, a má tak tento člověk určitou ochranu nebo ne? Díky za odpověď, snad je to srozumitelné

Odpovědi
Kelt

Je svalnatý, silnější, takže je zvyklý na to, že dostane ránu a umí pracovat s tělem tak, aby účinek po úderu byl co nejmenší. Ale anatomicky má stejnou kostru, stejné svaly, stejné nervy. Díky tréninku ví, na co se zaměřit a co může očekávat od soupeře. Ale kdybych měl vsadit, že ze dvou bojovníků vyhraje ten svalnatější, při stejné hmotnostní kategorii, tak bych váhal.