Lorgins

Má se nechat dokvasit kupovaný čaj Kombucha, aby dosáhl oněch požadovaných ozdravných složek?

http://kombucha­.wbs.cz/Nabid­ka-kombuchy-na-trhu.html

PS: Moc se mi do vyrábění čaje nechce, tudíž si ho kupuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

měl by se nechat dokvasit až vznikne
centimetrová tmavá blána :
http://www.li­dovky.cz/zazrac­na-houba-kombucha-nevabna-chut-zato-lecive-ucinky-pjq-/dobra-chut.aspx?c=A100420­_112755_dobra-chut_glu
Doplňuji:
mowla
má pravdu ten čaj je již hotový
tudíš s ním nic dělat nemusíš
jen si vybrat příchuť ..
to co jsem já napsala je, když
ti někdo houbu daruje k pěstování :))

Další odpovědi
mosoj

Čím více necháš vykvasit tím větší obsah vyprodukovaných látek tam bude a tím kyselejší čaj bude ( veškerý cukr se vykvasí). Konec kvašení má být nějakým osobním kompromisem z hlediska chuti. Jinak na tom nezáleží.

petra15

Ano, dokvasit by bylo to nejlepsí, ale dle mé skromné úvahy to dokvasit nemuze jít, nebot to urcite bude vyrábené/stácené za horka.
Doplňuji:
A to je práve tak (bohuzel) i s nejkvalitnejsim mlékem na svete — v hnedých lahvích od firmy Demeter---je mírne zahráté z „hygienických dúvodu“–dle nejaké EU-normy.

anonym

Kukni se na složení toho, co si kupuješ – pasterované, filtrované, chemicky stabilizované (samozřejmě jedině zdravými a přírodními Éčky 😉…
Samozřejmě, že tento produkt nemáš nechat „dokvasit“ – to by bylo podobné pokusu nechat ´dozrát´ tavenýho sejra!
;-D

cochee

Princess, ty ostudo, kdekdo ví, že nejkvalitnější mléko na světě je z krávy (případně kozy, ovce, jaka, velblouda) a ne z nějakých posr.. hnědých lahví! :D

petra15

milý cochee
tak abych to doplnila.....to „demetr“ mléko je skutecne nej, nebot je od „fanatiku“---a to ne jen „od krav“, ale bio-a jaké. Kdyby „Jehovisti“ vyrábeli nejakou potravinu, byla by nejlepsí a nejkvalitnejsí, nebot jsou to fanatici–nesmejí lhát, okrádat, atd…

petra15

Lorgins
ted ti tedy gratuluji....­..takto rozporuplné odpovedi jsem jeste nevidela…tak ted si vyber…:-)