Avatar uživatele
Lorgins

Má se nechat dokvasit kupovaný čaj Kombucha, aby dosáhl oněch požadovaných ozdravných složek?

http://kombucha­.wbs.cz/Nabid­ka-kombuchy-na-trhu.html

PS: Moc se mi do vyrábění čaje nechce, tudíž si ho kupuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? mosoj, johana 56, briketka10, gagaga, petra15 před 3694 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

měl by se nechat dokvasit až vznikne
centimetrová tmavá blána :
http://www.li­dovky.cz/zazrac­na-houba-kombucha-nevabna-chut-zato-lecive-ucinky-pjq-/dobra-chut.aspx?c=A100420­_112755_dobra-chut_glu
Doplňuji:
mowla
má pravdu ten čaj je již hotový
tudíš s ním nic dělat nemusíš
jen si vybrat příchuť ..
to co jsem já napsala je, když
ti někdo houbu daruje k pěstování :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Čím více necháš vykvasit tím větší obsah vyprodukovaných látek tam bude a tím kyselejší čaj bude ( veškerý cukr se vykvasí). Konec kvašení má být nějakým osobním kompromisem z hlediska chuti. Jinak na tom nezáleží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petra15

Ano, dokvasit by bylo to nejlepsí, ale dle mé skromné úvahy to dokvasit nemuze jít, nebot to urcite bude vyrábené/stácené za horka.
Doplňuji:
A to je práve tak (bohuzel) i s nejkvalitnejsim mlékem na svete — v hnedých lahvích od firmy Demeter---je mírne zahráté z „hygienických dúvodu“–dle nejaké EU-normy.

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kukni se na složení toho, co si kupuješ – pasterované, filtrované, chemicky stabilizované (samozřejmě jedině zdravými a přírodními Éčky 😉…
Samozřejmě, že tento produkt nemáš nechat „dokvasit“ – to by bylo podobné pokusu nechat ´dozrát´ tavenýho sejra!
;-D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Princess, ty ostudo, kdekdo ví, že nejkvalitnější mléko na světě je z krávy (případně kozy, ovce, jaka, velblouda) a ne z nějakých posr.. hnědých lahví! :D

před 3694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

milý cochee
tak abych to doplnila.....to „demetr“ mléko je skutecne nej, nebot je od „fanatiku“---a to ne jen „od krav“, ale bio-a jaké. Kdyby „Jehovisti“ vyrábeli nejakou potravinu, byla by nejlepsí a nejkvalitnejsí, nebot jsou to fanatici–nesmejí lhát, okrádat, atd…

před 3694 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Lorgins
ted ti tedy gratuluji....­..takto rozporuplné odpovedi jsem jeste nevidela…tak ted si vyber…:-)

před 3694 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek